W niedzielne popołudnie  12 listopada br. w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej nr 2 w Elblągu przy ul. Browarnej 33 odbyło się kolejne, trzecie już szkolenie z udzielania pierwszej pomocy.

Przypomnijmy, że wszystkie szkolenia odbywają się bezpłatnie i skierowane są do wszystkich mieszkańców Elbląga i nie tylko. Do ludzi którzy czują, że mogą zrobić coś więcej niż tylko stać i patrzeć, chcą być gotowi kiedy będzie taka potrzeba, chcą zaktualizować swoją wiedzę lub po prostu wiedzieć jak udzielić pierwszej pomocy.

Tematem szkolenia były stany nagłe pochodzenia wewnętrznego . Przypomnijmy, że seria szkoleń składa się z trzech bloków tematycznych :

1- Resuscytacja krążeniowo – oddechowa osoby dorosłej i dzieci.

2- Pierwsza pomoc w obrażeniach ciała.

3- Stany nagłe pochodzenia wewnętrznego.

Podczas naszego spotkania omówiliśmy najważniejsze stany nagłe takie jak :

- Omdlenie

- Ból w klatce piersiowej

- Drgawki

- Duszność

- Udar mózgu

- Cukrzyca

- Zatrucie tlenkiem węgla

Omówiliśmy czym charakteryzuje się każdy poszczególny stan chorobowy, jakie są objawy i jak możemy udzielić pomocy. Kierowaliśmy się wiedzą oraz doświadczeniem zdobytym w pracy zawodowej. W szkoleniu udział wzięło niespełna 30 osób.

Bardzo nas cieszy fakt, że szkolenia spotkały się z dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Elbląga. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i aktywny udział w każdym z naszych spotkań. Jednocześnie informujemy, że będziemy kontynuować nasze szkolenia w takiej formie jak dotychczas.

Szkolenie przeprowadzili strażacy z JRG nr 2:sekc. Jerzy Pawlyta oraz sekc. Michał Pawlyta.

tekst, zdjęcie: sekc. Jerzy Pawlyta, sekc. Michał Pawlyta

{gallery}Zdarzenia_2017/2017/20171116102015/{/gallery}