W dniu 19 września br. w centrum miejscowości Wielbark doszło do niebezpiecznego wypadku samochodu osobowego. Samochód wypad z drogi zatrzymując się na latarni.

W dniach 16-18 września 2019 r. w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Nidzicy odbyły się szkolenia w zakresie zabezpieczenia konstrukcji i instalacji obiektów przy wykorzystaniu podpór gotowych ParaTech. Na zmianach służbowych w JRG ćwiczono ze sprzętem do stabilizacji aktywnej z Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie.

W dniach 10-11 września 2019r. Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Nidzicy bryg.Marek Augustynowicz oraz Kierownik Sekcji w Wydziale Operacyjnym KP PSP w Nidzicy asp.sztab.Andrzej Osowski uczestniczyli w warsztatach „Parasol”, które odbyły się w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.

W dniach od 9 do 13 września 2019 r. Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Komendy Powiatowej PSP w Węgorzewie odbyła szkolenie doskonalące w formie zgrupowania.

14 września 2019 r. nad Małym Jeziorakiem odbyły się już po raz kolejny spławikowe zawody wędkarskie dla strażaków ratowników z powiatu iławskiego o puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Iławie.