W zakładzie przetwórstwa drzewnego koło Olecka doszło do wybuchu pyłu drzewnego. W wyniku tego zdarzenia  poszkodowanych zostało około 20 osób, płonie hala produkcyjna, rozpoczyna się ewakuacja pracowników i próba ugaszenia pożaru. Na szczęście to tylko ćwiczenia Komendanta Powiatowego PSP w Olecku.

Celem ćwiczeń, które odbyły się 22.10.2018 r. w miejscowości Jaśki koło Olecka było doskonalenie czynności ratowniczych strażaków oraz współpraca między służbami. W ćwiczeniach wzięły udział: 3 zastępy straży pożarnej z Olecka, 9 jednostek OSP z powiatu oraz 3 zespoły ratownictwa medycznego. Manewry były dobrą okazją dla ćwiczących zespołów, aby doskonalić wspólne działania służb na miejscu akcji, wypracować optymalne rozwiązania taktyczne, a także doskonalić umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy medycznej dużej liczbie poszkodowanych.

/opracował: mł. bryg. Tomasz Jagłowski, zdjęcia: dh Jerzy Gołembiewski/