17 stycznia 2020 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie pod przewodnictwem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Pana Artura Chojeckiego odbyła się konferencja dotycząca przygotowania służb Warmii i Mazur do rozpoczynających się w naszym województwie ferii zimowych.

Wojewoda Pan Artur Chojecki zaprosił Komendantów Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Inspekcji Transportu Drogowego oraz  szefów innych instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo dzieci podczas ferii.  St. bryg. Michał Kamieniecki wskazał zagrożenia, które mogą wydarzyć się podczas zabaw na świeżym powietrzu, niebezpieczeństw czyhających w domach oraz stanie przeprowadzonych kontroli w miejscach zimowego wypoczynku. Wszyscy przedstawiciele służb poinformowali, że dołożą wszelkich starań w zakresie informacyjnym, kontrolnym i prewencyjnym, aby zaczynające się 20 stycznia ferie zimowe były okresem bezpiecznych zabaw dzieci i młodzieży wypoczywających w województwie warmińsko-mazurskim.

Tekst/zdjęcia:st. kpt. Rafał Melnyk