Olbrzymim sukcesem dla reprezentacji województwa zakończyły się XXXVI Mistrzostwa Polski w Sporcie Pożarniczym rozgrywane w Częstochowie w dniach 13-14 czerwca 2019 r.

W klasyfikacji generalnej zdobyliśmy srebrny medal ulegając tylko reprezentacji województwa mazowieckiego.

Indywidualnie Mistrzem Polski w Pożarniczym Torze Przeszkód na dystansie 100 m został Przemysław Żydaczek uzyskując czas 16,51 s. Przemysław Żydaczek trzeci raz z rzędu potwierdził swoje mistrzostwo w tej konkurencji. W tym roku ustanowił również halowy rekord Polski, co pokazuje niekwestionowaną przewagę kondycyjną zawodnika nad rywalami.

Srebrny medal zdobył Przemysław Kierzenkowski w konkurencji: wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na trzecie piętro wspinalni. Uzyskując czas 14,19 s pobił dotychczasowy rekord województwa należący do Krystiana Masalskiego.

Cała drużyna wywalczyła brązowy medal w prestiżowej konkurencji ćwiczenia bojowego.

Zawody odbywały się w Centralnej Szkole PSP w Częstochowie. Wzięło w nich udział 16 reprezentacji z komend wojewódzkich PSP oraz 4 reprezentacje szkół pożarniczych.