XX Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Sporcie Pożarniczym w tym roku odbyły się w dniach 30 i 31 maja 2019 na Stadionie Miejskim w Nowym Mieście Lubawskim i na wspinalni Komendy Powiatowej PSP w Nowym Mieście Lubawskim.

W Mistrzostwach udział wzięło 19 drużyn i 180 zawodników w konkurencjach indywidualnych.

Mistrzostwa rozgrywane były w konkurencjach:

 - pożarniczy tor przeszkód – 100 m,

 - wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro wspinalni,

 - pożarnicze ćwiczenie bojowe.

Kolejność czołowych miejsc w poszczególnych konkurencjach przedstawia się następująco:

I.      Pożarniczy tor przeszkód indywidualnie:

        1 miejsce Przemysław Żydaczek         z KP PSP w Ostródzie                                  z czasem   16,245

        2 miejsce Mateusz Dyniszuk                z KP PSP w Gołdapi                                     z czasem   17,272

        3 miejsce Przemysław KierzenkowskiKP PSP w Nowym Mieście Lubawskim    z czasem   17,538

W klasyfikacji zespołowej kolejność trzech pierwszych miejsc jest następująca:

        1 miejsce KP PSP w Nowym Mieście Lubawskim                   z czasem 73,216

        2 miejsce KP PSP w Gołdapi                                                    z czasem 75,111

        3 miejsce KP PSP w Bartoszycach                                          z czasem 77,842

II. Wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro wspinalni indywidualnie:

       1 miejsce Przemysław KierzenkowskiKP PSP w Nowym Mieście Lubawskim   z czasem   14,710

       2 miejsce Patryk Grzechowiak             z KP PSP w Nowym Mieście Lubawskim   z czasem   15,799

       3 miejsce Przemysław Żydaczek         z KP PSP w Ostródzie                                z czasem   15,830

W klasyfikacji zespołowej kolejność trzech pierwszych miejsc jest następująca:

      1 miejsce KP PSP w Nowym Mieście Lubawskim      z czasem 64,450

      2 miejsce KP PSP w Gołdapi                                       z czasem 69,836

      3 miejsce KP PSP w Ostródzie                                   z czasem 70,280

W klasyfikacji dwuboju pożarniczego kolejność pierwszych sześciu miejsc przedstawia się następująco:

      1 miejsce Przemysław Żydaczek                     z czasem 32,075

      2 miejsce Przemysław Kierzenkowski             z czasem 32,248

      3 miejsce Patryk Grzechowiak                         z czasem 33,891

      4 miejsce Krystian Masalski                             z czasem 34,110

      5 miejsce Mateusz Dyniszuk                            z czasem 34,605

      6 miejsce Paweł Jędrzejewski                          z czasem 34,724

 

III. Pożarnicze ćwiczenie bojowe::

      1 miejsce zespół z KP PSP w Iławie                                  z czasem 28,380

      2 miejsce zespół z KP PSP w Gołdapi                                z czasem 28,474

      3 miejsce zespół z KP PSP w Ostródzie                            z czasem 29,226


W klasyfikacji drużynowej XX Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Sporcie Pożarniczym kolejność trzech pierwszych miejsc przedstawia się następująco:

      1 miejsce zespół z KP PSP w Gołdapi                                      z liczbą punktów  6

      2 miejsce zespół z KP PSP w Nowym Mieście Lubawskim     z liczbą punktów  6

      3 miejsce zespół z KP PSP Ostróda                                        z liczbą punktów 10