Tragedia, która dotknęła tak wielu mieszkańców południowej Polski nie mogła nie mieć bez odzewu. Pomagają wszyscy, również strażacy - chociażby biorąc bezpośredni udział w działaniach zmierzających do likwidacji skutków pogody. To jednak nie wszystko !

Dzięki wspólnej inicjatywie Sołtysa RożentalaDariusza Kowalkowskiego, strażaków z OSP Rożental oraz Komendy Powiatowej PSP w Iławie, zorganizowano transport osuszaczy do miejscowości Słupiec, w gminie Szczucin w woj. małopolskim.  Sprzęt zakupiono ze środków zebranych wśród mieszkańców Rożentala. Pojazd zapewnił Komendant Powiatowy PSP w Iławie.

Do akcji włączył się również Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Iławie, który pod kierunkiem Pani Ireny Igielskiej już wcześniej zorganizował zbiórkę darów dla powodzian, a nadarzająca się okazja umożliwiła jak najszybsze dostarczenie zebranych rzeczy do najbardziej potrzebujących. Oprócz ubrań, koców i pościeli znalazły się także niezbędne środki czystości i żywność. W efekcie wypełniony po brzegi samochód wyruszył w nocy, z piątku na sobotę (18-19.06), na południe Polski.

 

/oprac.: mł. bryg. Tomasz Michalski – rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego PSP  w Iławie; fot.: KP PSP w Iławie/.