24 czerwca, kilkanaście minut po godz. 09:00 braniewscy strażacy otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem motocykla oraz pojazdu osobowego.24 czerwca, kilkanaście minut po godz. 09:00 braniewscy strażacy otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem motocykla oraz pojazdu osobowego.

Nietypową interwencję realizowali w sobotę 22 czerwca br. strażacy z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie. Około godz. 12:00 otrzymali zgłoszenie dotyczące cielaka, który wpadł do szamba w miejscowości Garbina gm. Braniewo.

20 czerwca 2019 r. około godziny siedemnastej silny wiatr towarzyszący gwałtownej burzy spowodował kolejne zagrożenia w komunikacji drogowej w okolicach miejscowości Piotrowice i Grzegórzki.

W Starych Połciach w wyniku uderzenia pioruna zapaliło się drzewo. Natomiast na drodze powiatowej biegnącej z Nidzicy w kierunku Piotrowic wywróciły się dwa drzewa całkowicie blokując przejazd.

Największe zagrożenie powstało jednak na drodze wojewódzkiej 604 pomiędzy miejscowościami Grzegórzki i Robaczewo. Na tym odcinku drogi występują liczne przydrożne drzewa o znacznej średnicy pnia, które rosną w rzędach wzdłuż jezdni. Okazały się one pułapką dla dwóch pojazdów, które w czasie burzy utkwiły wśród przewracających się drzew i spadających konarów. Pasażerowie jednego z pojazdów w czasie intensywnego wiatru oddalili się z samochodu na pobliskie pola, gdzie przeczekali najtrudniejsze chwile. Z kolei kierowca drugiego pojazdu zjechał z głównej drogi ratując się ucieczką na drogę gruntową.

20 czerwca 2019 roku, kilkanaście minut po godz. 17:00 służba dyżurna Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie otrzymała zgłoszenie o pożarze podkładów kolejowych zgromadzonych na terenie jednej z posesji w Żelaznej Górze gm. Braniewo.

W dniu 19.06.2019 r. Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Giżycku otrzymało zgłoszenie o wybuchu gazu na jachcie w miejscowości Ryn.