14 czerwca 2019 roku strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie wspierani przez strażaków – ochotników z jednostki OSP Frombork oraz funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Braniewie zorganizowali kolejne spotkanie edukacyjne pt: „Bezpieczna Woda – Bezpieczne Wakacje”.

"Potrafię Pomóc" pod takim szyldem odbyły się działania zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Węgorzewie przy współudziale Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie, Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz ratowników medycznych ze Szpitala Powiatowego w Węgorzewie.

W dniach 10-12 czerwca w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Iławie odbyły się targi pracy skierowane dla uczniów szkół ponad gimnazjalnych i podstawowych z terenu całego powiatu. Koniec szkoły stawia przed młodymi ludzi ważne pytanie – czym zając się w dorosłym życiu i jaką ścieżkę kariery zawodowej wybrać?

7 czerwca już po raz drugi odbył się festyn „Bezpieczny Powiat”. Przedsięwzięcie było zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Iławie, a wszystkich uczestników i gości przywitał Wicestarosta Powiatu Iławskiego, Marek Polański. Podobnie jak w roku ubiegłym swojego stoiska zaprezentowały służby mundurowe, które postarały się, by przyciągnąć uwagę najmłodszych i sprowokować ich do myślenia o swoim bezpieczeństwie  oraz o bezpieczeństwie innych.

W niedzielę 9 czerwca na placu w centrum Olecka odbyły się festyny rodzinne zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Olecku i Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłami "Bezpieczny powiat 2019" i 'Zdrowa rodzina, szczęśliwa rodzina".