W związku z rozpoczynającymi się 20 stycznia br. feriami zimowymi na terenie powiatu olsztyńskiego Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności zorganizował siódmą edycję prelekcji dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych z terenu powiatu olsztyńskiego pod hasłem „Bezpieczne ferie”.

Do tragicznego w swoich skutkach wypadku, doszło 20 stycznia 2020r. w  miejscowości Dąbrowy w powiecie szczycieńskim, na skraju województw mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. W wyniku zdarzenia zginął 19-letni kierowca.

15 stycznia 2020 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Nowym Mieście Lubawskim odbyło się spotkanie uczniów z przedstawicielami służb mundurowych, tematem spotkania było szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

17 stycznia 2020 r. pracownicy Komendy Powiatowej PSP w Węgorzewie podsumowali swoją działalność za rok 2019.

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi 17.01.2020 roku bartoszyccy strażacy pod hasłem „Nie ma bezpiecznego lodu” już po raz czwarty zorganizowali i przeprowadzili pokazy ratownictwa wodnego i medycznego.