23 maja 2010 r. na Stadionie Miejskim w Iławie przeprowadzone zostały zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg regulaminu CTiF na szczeblu powiatowym. W zawodach udział wzięło 6 drużyn chłopięcych i 6 drużyny dziewczęcych – najlepszych podczas zawodów gminnych.

Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Iławie - bryg. Maciej Jasiński, natomiast Sędzią głównym zawodów był ponownie st. kpt. Tomasz Syguła.

Podobnie jak w etapie gminnym, zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach, tj.:  rozwinięcie bojowe oraz bieg sztafetowy 400 metrów z przeszkodami (patrz foto), przy czym poziom wyszkolenia i przygotowania zawodników był już o wiele wyższy !!!

W klasyfikacji generalnej zawodów w grupie dziewcząt zwyciężyła drużyna z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mątykach będąca Mistrzem Województwa Warmińsko-Mazurskiego ustanawiając swój nowy rekord!!! Na drugim miejscu uplasowały się dziewczęta z OSP Rudzienice, natomiast miejsce trzecie zajęła drużyna z OSP w Szczepankowie. Niestety,  zajęcie drugiego miejsca w konkurencji bieg sztafetowy drużyny z OSP  Ząbrowo nie dało za wiele w klasyfikacji generalnej.

Wśród chłopców najlepszym zespołem w klasyfikacji generalnej okazała  drużyna z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ząbrowie, miejsce drugie zajęła MDP z OSP Mątyki, a miejsce trzecie zespół z OSP Stradomno.

W zawodach uczestniczyły ponadto Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z OSP Łążyn (4 miejsce), OSP Dobrzyki (5 miejsce) oraz OSP Zielkowo (6 miejsce).

Klasyfikacja generalna dziewcząt: miejsce 1 - MDP Mątyki 1046,05 pkt