W dniach 12 - 13 maja odbył się V Ogólnopolski Turniej Czterech Wspinalni w Drabinie Hakowej o Puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. W pierwszym dniu zawodów zawodnicy rywalizowali na obiektach sportowych w Nisku i Skarżysku Kamiennyej. W drugim dniu - w Puławach, a finałowa rywalizacja zakończyła się w Kozienicach. Do zawodów przystąpiło ok. 100 zawodników z 13 województw. W tym gronie najlepiej zaprezentował się Artur Serafin z KW PSP w Olsztynie, który zajął V miejsce w klasyfikacji generalnej.

Tegoroczną edycję Turnieju Czterech Wspinalni zawodnicy z woj. warmińsko-mazurskiego będą bardzo mile wspominać, ponieważ dobre występy w poszczególnych turniejach zaowocowały rekordami życiowymi. Słowa uznania należą się Krystianowi Masalskiemu z KP PSP w Bartoszycach, który z wynikiem 14,97 w Kozienicach zajął 3 miejsce, a w klasyfikacji generalnej uplasował się na 8 pozycji. Z bardzo dobrej strony pokazali się bardziej doświadczeni zawodnicy, tj. Jacek Kandybowicz z KM PSP w Olsztynie i Konrad Podpora z KP PSP w Szczytnie, którzy w klasyfikacji generlanej uplasowali się na dalszych miejscach, jednak wyniki w poszczególnych turniejach były brdzo dobre. Co dobrze wróży przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w Sporcie Pożarniczym.