W dniu 29 kwietnia 2010 roku w Rzeszowie odbył się XXIII Turniej w Dwuboju Pożarniczym im. płk. poż. Andrzeja Bazanowskiego, będący zarazem kolejnym sprawdzianem reprezentacji woj. warmińsko-mazurskiego w sporcie pożarniczym.Turniej był bardzo mocno obsadzony reprezentantami Polski  i w tym gronie najlepiej zaprezentował  się Wojciech Melnik z KM PSP w Olsztynie, który z wynikiem 33,91s. w dwuboju pożarniczym zajął X miejsce.

Wygrał bezkonkurencyjny Mirosław Cyrson z woj. pomorskiego z wynikiem 31,25s. w dwuboju pożarniczym. Dodatkowo, rozegrano biegi o Puchar Prezydenta Miasta Rzeszowa. Tu w "hakówce"ponownie najlepszy okazał się Mirosław Cyrson z czasem 14,00s. Natomiast w w biegu na 100m o Puchar Prezydenta Miasta Rzeszowa wygrał Piotr Pytlos (woj.pomorskie)  z czasem 17,48s.

W turnieju wystąpiło ponad 100 zawodników z 15 województw. Konkurencja w drabinie hakowej była kolejnymi turniejem z cyklu Pucharu Polski w Drabinie Hakowej, gdzie Artur Serafin z KW PSP w Olsztynie z 7 punktami zajmuje VI miejsce a Wojeciech Melnik z KM PSP w Olsztynie z 3 punktami zajmuje XI miejsce.

Słowa uznania należą się organizatorom  Memoriału za sprawne przygotowanie i przeprowadzenie zawodów.