24 stycznia 2010 r. we Francji, w miejscowości Creteil pod Paryżem – na terenie parku rekreacyjnego - odbyła się jubileuszowa 30.edycja Międzynarodowego Biegu Przełajowego Strażaków. Bieg ten nieoficjalnie uznawany za mistrzostwa Europy Strażaków. Dystans 18,3 km jako pierwszy pokonał zawodnik z Włoch - Marco Spada, drugie miejsce zajął reprezentant Francji - Es Said Taibi, a trzecie reprezentant Polski - Maciej Waleczko (KM PSP Włocławek). Czwarty na mecie był Damian Pieterczyk (KP PSP Kętrzyn), który w swojej kategorii wiekowej „Senior” zajął III miejsce i w wymierny sposób przyczynił się do tego, że polska drużyna strażacka zajęła ostatecznie II miejsce w klasyfikacji generalnej. W zawodach startował też Tomasz Woliński z KM PSP w Olsztynie. Zajął on 31.miejsce w swojej kategorii wiekowej. Drużynowo pierwsze miejsce wywalczyli Włosi (reprezentacja straży pożarnej z Belluno), a trzecie Hiszpanie (strażacy z Madrytu).W Międzynarodowym Biegu Przełajowym udział wzięło 1427 zawodników z: Francji, Belgii, Holandii, Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Luxemburga, Portugalii, Węgier, Szwajcarii i Polski.Str. Damian Pieterczyk jest jednym z najmłodszych strażaków kętrzyńskiej Komendy – w służbie od 1 października 2009 r./Przekazali: st. kpt. Szymon Sapieha - KP PSP Ketrzyn, Marcin Warcaba - KW PSP Olsztyn/.