Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Maratonie MTB z udziałem czterech mrągowskich strażaków.

28 lipca 2018 r. w Morzyczynie k/Stargardu, odbyły się Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Maratonie MTB. Zawody rozegrane zostały w ramach Maratonu MTB dookoła jeziora Miedwie, organizowanego przez Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów. Na starcie XIII Maratonu MTB stanęło ponad 700 osób, wśród których było 27 strażaków PSP z całej Polski. Trasa wyścigu licząca 58 km przebiegała dookoła jeziora Miedwie, piątego co do wielkości jeziora w Polsce.
W wyścigu dookoła jeziora Miedwie brali udział miłośnicy kolarstwa z całej Polski. Wszyscy zgodnie przyznawali, że słońce na trasie mocno doskwierało, ale najważniejsze było ukończenie maratonu.
W zawodach udział wzięli również funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mrągowie, w składzie:
1.    mł. ogn. Piotr Kaczyński
2.    kpt. Radosław Kusiek
3.    asp. Bartłomiej Nalazek
4.    ogn. Piotr Szymański
Reprezentanci w swoim pierwszym starcie dzielnie walczyli do samego końca i ukończyli wyścig osiągając następujące czasy i miejsce:
W klasyfikacji strażaków PSP:
1.    asp. Bartłomiej Nalazek     – 1:42:28,18 ( 7 miejsce )
2.    ogn. Piotr Szymański         – 1:55:32,32 ( 16 miejsce )
3.    kpt. Radosław Kusiek         – 1:55:32,39 ( 17 miejsce )
4.    mł. ogn. Piotr Kaczyński     – 1:55:32;71 ( 18 miejsce ) W klasyfikacji wszystkich zawodników OPEN:
1.    asp. Bartłomiej Nalazek     – 1:42:28,18 ( 24 miejsce )
2.    ogn. Piotr Szymański         – 1:55:32,32 ( 123 miejsce )
3.    kpt. Radosław Kusiek         – 1:55:32,39 ( 124 miejsce )
4.    mł. ogn. Piotr Kaczyński     – 1:55:32;71 ( 125 miejsce )
W klasyfikacji wiekowej asp. Bartłomiej Nalazek wywalczył drugie miejsce na podium w kategorii wiekowej M2.
Serdecznie gratulujemy wszystkim strażakom i życzymy dalszych sukcesów.
Opracowanie: kpt. Radosław Kusiek, KP PSP w Mrągowie
Zdjęcia: kpt. Radosław Kusiek, KP PSP w Mrągowie