W dniu 15 czerwca 2018r. Centrum Szkolenia Policji w Legionowie po raz ósmy było gospodarzem tak poważnej imprezy sportowej, jaką bez wątpienia są zmagania judoków pełniących służbę w formacjach mundurowych. Warto dodać, że od 2018 r. dotychczasową nazwę zawodów Mistrzostwa Policji w Judo zastąpiono nazwą Mistrzostwa Służb Mundurowych w Judo, która nie tylko odzwierciedla ogólnopolski zasięg zawodów, lecz przede wszystkim podkreśla, że są to zmagania najlepszych judoków formacji mundurowych.

Mistrzem Polski w roku 2018 w kategorii wagowej powyżej 100 kg został str. Kacper Witkowski.

str. Kacper Witkowski, rocznik 1993r, pełni służbę w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie od 15 marca 2017r. Na co dzień jest strażakiem ratownikiem w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 w Olsztynie o specjalności chemiczno-ekologicznej. Z judo związany od 2002r, swoją karierę zaczynał w Olsztyńskim Policyjnym Klubie Sportowym "Gwardia Olsztyn". Jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski i Pucharów Polski. Jako zawodnik brał udział w Europejskiej Olimpiadzie Młodzieży w Fińskim Tampere w 2009r.

Kolejny cel sportowy Kacpra to Mistrzostwa Polski Seniorów w Judo.

Gratulujemy

Opracował: mł.bryg. Jarosław Przybułowski, mł.bryg. Sławomir Filipowicz