W niedzielny poranek 22.01.2017r odbyła się zimowa edycja RUNMAGEDDONU HARDCORE - jednego z najcięższych biegów terenowych z przeszkodami w Polsce. Zimowa aura , temperatura zero stopni i ponad 70 przeszkód na niespełna 22 kilometrowej trasie dały się mocno we znaki wszystkim uczestnikom imprezy , a tych było jedynie na wspomnianym dystansie blisko 450 osób.

W zawodach udział wzięli strażacy z KW PSP Olsztyn : Michał Kamieniecki i Krzysztof Maczulski oraz strażacy z KM PSP w Elblągu , służący w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej Nr 2 , bracia : Michał i Jerzy Pawlyta.

Czwórka zawodników wystartowała tworząc drużynę o nazwie „ LION`S FIREFIGHTER`S TEAM OLSZTYN ‘’ i poradziła sobie przyzwoicie kończąc zawody w średnim czasie 3,5h. Na zawody pojechaliśmy bez większych przygotowań pod tą imprezę ponieważ pomysł startu pojawił się dość spontanicznie. Szczęśliwie dla nas wszystkich , jak się okazało na mecie , nasza codzienna aktywność fizyczna pozwoliła na ukończenie zawodów bez kontuzji – co było dla nas priorytetem.

Przeszkody zbudowane na trasie wymagały wszechstronnego wysiłku całego organizmu. Były to min : bieg z betonową trylinką o masie 33kg , czołganie się pod zasiekami z drutu kolczastego , pokonywaniu ścianek o wysokości ok. 4metrów , wspinaniu się na liny czy pokonywaniu zbiorników z lodowatą wodą , gdzie w jednym z nich trzeba było zamoczyć się po samą głowę. Bardzo ważną rolę w całym biegu odgrywało nastawienie psychiczne oraz wspólna pomoc , gdyż niektóre przeszkody były bardzo trudne do samodzielnego pokonania. Niekwestionowanym atutem była fantastyczna atmosfera panująca wśród wszystkich uczestników imprezy.

Po ukończeniu naszego pierwszego wspólnego RUNMAGEDDONU , usatysfakcjonowani pokonaniem swoich własnych słabości na bardzo wymagającej trasie , starannie i bardzo dobrze przygotowanej przez organizatorów , postanowiliśmy brać udział w kolejnych tego typu imprezach. Chcielibyśmy zachęcić strażaków z całego województwa do przełamywania swoich słabości i zaszczepieniu w sobie chęci sportowej rywalizacji , stawianiu sobie wyższych celów i stopniowo realizowaniu ich. Wszyscy zdajemy sobie sprawę jak ważne jest dbanie o kondycję fizyczną w naszej codziennej pracy, a ta niewątpliwie poprawi się poprzez wprowadzenie systematycznych treningów.

Najważniejszą dla naszego zespołu „ Lion’s Firefighter’s Team’’ będzie sierpniowa impreza o nazwie : BIEG MORSKIEGO KOMANDOSA. Będzie to VIII edycja , która odbędzie się w Gdyni. Jest to kolejny bieg z przeszkodami na dystansie 22km, lecz różni się od poprzednich tym , że zawodnicy biegną w pełnym umundurowaniu wojskowym oraz plecakiem z balastem i atrapą broni. Dodatkowo każda drużyna przez cały bieg musi nieść 20kg atrapę moździerza. Do startu zapisało się już blisko tysiąc osób. Chcemy się do tego biegu dobrze przygotować między innymi przez starty w kolejnych edycjach RUNMAGEDDONU.

4 3 5

/ Tekst : st. str. Michał Pawlyta , sekc. Jerzy Pawlyta - KM PSP Elbląg JRG2 /