W dniu 6 kwietnia 2016 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Sokołowie Podlaskim odbył się IX Ogólnopolski Halowy Turniej Drabin Hakowych. W pierwszej szóstce klasyfikacji generalnej znalazło się dwóch naszych reprezentantów: Przemysław Żydaczek i Krystian Masalski.

W zawodach udział wzięło 81 zawodników z całej Polski. Turniej w Sokołowie otwiera coroczny cykl Pucharu Polski w Drabinie Hakowej. Dla naszej reprezentacji był to doskonały sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w Sporcie Pożarniczym. Sprawdzian wypadł bardzo dobrze. Przemysław Żydaczek z czasem 15,31 s zajął czwarte miejsce, natomiast Krystian Masalski z czasem 15,47 s zajął miejsce szóste. Zwyciężył Dawid Kacperski z  czasem 14,54 s z woj. mazowieckiego przed Mirosławem Cyrsonem z czasem 14,83 s z woj. pomorskiego i Tobiaszem Klamą z czasem 14,89 s z woj. opolskiego. Zawody obserwowali: przedstawiciel Komendanta Głównego PSP bryg. Piotr Kalinowski, przewodniczący Rady Sportu przy Komendzie Wojewódzkiej  PSP st. bryg Zbigniew Szczygieł i Wiceastarosta Sokołowski Pani Marta Sosnowska.