22 stycznia 2016 roku w Ostródzie odbył się finał XVIII Mistrzostw Województwa Warmińsko–Mazurskiego Strażaków w Halową Piłkę Siatkową. Mistrzem województwa została drużyna z Giżycka, która tytułu broni od 2007 roku!!!

Do rozgrywek, które rozpoczęły się w listopadzie 2015 roku zgłosiło się 14 drużyn. Rozlosowano rozgrywki strefowe z tym że pierwsze cztery najlepsze zespoły z poprzednich Mistrzostw rozpoczęły  od gier półfinałowych. I tak po trwających dwa miesiące zmaganiach do ścisłego finału awansowały drużyny z Giżycka, Braniewa, Ostródy, Szczytna, Lidzbarka Warmińskiego, Elbląga.

Zawody otworzył gospodarz turnieju finałowego Komendant Powiatowy PSP w Ostródzie mł. bryg. Tomasz Ostrowski. Wspomniał o osiągnięciach drużyn finałowych, natomiast  zawodnikom życzył zdrowej i sportowej rywalizacji.

Turniej finałowy rozpoczął się od niespodzianki. Ubiegłoroczny wicemistrz województwa drużyna z Lidzbarka Warmińskiego uległa ekipie ze Szczytna. Również drobne kłopoty miało Giżycko, które w pierwszym meczu po zaciętej walce pokonało Ostródę 2:1. Później szło już wszystko z planem i obie ekipy spotkały się w finale. Mecz finałowy dostarczył wiele emocji. Po wygraniu drugiego seta przez Lidzbark pojawiały się opinie że hegemonia Giżycka zostanie przerwana. Trzeci set padł łupem drużyny z Giżycka i to oni mogli po raz kolejny cieszyć się z mistrzowskiego tytułu. Najlepszym graczem turnieju finałowego został rozgrywający drużyny z Lidzbarka Warmińskiego Paweł Straszyński. Podczas zakończenia Mistrzostw obecni byli Komendanci Powiatowi PSP drużyn występujących w finale. Wspólnie z gospodarzem Mistrzostw wręczyli zwycięzcom okazałe puchary, medale ufundowane przez Warmińsko – Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Olsztynie.