W dniu 11 grudnia 2015 roku  na obiekcie sportowym Komendy Miejskiej PSP w Chorzowie odbył się XXI Międzynarodowy Turniej we Wspinaniu przy Użyciu Drabiny Hakowej o Puchar Prezydenta Miasta Chorzów. W turnieju udział wzięła Reprezentacja woj. warmińsko – mazurskiego w Sporcie Pożarniczym. Najlepszy z naszej ekipy okazał się Przemysław Kierzenkowski, który z czasem 15,09s zajął 5 miejsce.

Turniej Drabin Hakowych w Chorzowie, jest zawodami kończącymi sezon w sporcie pożarniczy. Jest zarazem zakończeniem Pucharu Polski w Drabinie Hakowej o Puchar Komendanta Głównego PSP. Do zawodów zgłosiła się czołówka zawodników w kraju z reprezentantami Polski w Sporcie Pożarniczym na czele. Można było zobaczyć zawodników z woj. mazowieckiego, pomorskiego, wielkopolskiego, zachodnio – pomorskiego, małopolskiego, śląskiego oraz z Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie. Turniej miał charakter międzynarodowy, także obecni byli zawodnicy z Czech i Ukrainy. Ogólnie w zawodach wystartowało 90 zawodników. Jak co roku Śląski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Marek Rączka przywitał gorąco wszystkich gości, a zawodnikom życzył sportowej rywalizacji.

 

Najlepiej z naszych zawodników spisał się wspomniany Przemysław Kierzenkowski z KP PSP w Nowym Mieście Lubawskim zajmując 5 miejsce w turnieju głównym. W pucharze Polski Komendanta Głównego PSP uplasował się na siódmej pozycji. Zwyciężył Tobiasz Klama z opolskiego z czaem 14,22s, przed Mirosławem Cyrsonem z pomorskiego z czasem 14,42s i Damianem Flakiem z śląskiego z czasem 14,93s. Ciekawostką był start dziewczęcej drużyny OSP z Popowa Toruńskiego. Zawodniczki miały do pokonania dobieg do wspinalni i zawieszoną drabinę na pierwszym piętrze. Najmłodsza z nich miała 6 lat!! Warte dodania jest to, że brały one udział w ostatnio zakończonych Mistrzostwach Świata w Sporcie Pożarniczym.

 

Poniżej przedstawiamy czasy i miejsca naszych zawodników osiągnięte w Turnieju:

 

  1. Przemysław Kierzenkowski z czasem 15,09s zajął 5 miejsce
  2. Patryk Grzechowiak z czasem 15,56s zajął 11 miejsce
  3. Przemysław Żydaczek z czasem 16,01s zajął 20 miejsce
  4. Łukasz Borowy z czasem 16,26s zajął 26 miejsce
  5. Krystian Masalski z czasem 16,34s zajął 28 miejsce
  6. Ariel Borys z czasem 18,53s zajął 56 miejsce.

 

Szczegółowe wyniki z Turnieju znajdują się na stronie KW PSP Katowice.

/opr. mł. asp. M. Warcaba - KW PSP Olsztyn/