W dniu 4 października 2015 roku w Rakoniewicach (woj. wielkopolskie) odbyły się XXI  Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w biegu na 10 km. W zawodach wystartowało ponad 1400 biegaczy, a wśród nich 250 strażaków. Bezkonkurencyjny okazał się Damian Pietreczyk z KM PSP Olsztyn, który wygrał bieg i został Mistrzem Polski Strażaków w biegu na 10 km.

Start i meta biegu usytuowane były na rakoniewickim rynku niedaleko Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa. Zawodnicy mieli do pokonania atestowaną trasę, dwie pętle po 5 km. Zwycięzcy otrzymali puchary medale i nagrody rzeczowe z rąk st. bryg. Tomasza Naczasa – zastępcy dyrektora biura szkolenia Komendy Głównej PSP oraz st. bryg. Jerzego Raneckiego – Zastępcy Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Mistrzostwa Polski były jednocześnie zawodami kończącymi rywalizację w Pucharze Polski Strażaków w Biegach o Puchar Komendanta Głównego PSP. Damian Pieterczyk zwyciężył w klasyfikacji generalnej mężczyzn oraz w kategorii „B” (30-39 lat). Serdecznie gratulujemy i życzymy koleinych sukcesów w przyszłym roku.

/opracował: mł. asp. M. Warcaba, foto: KG PSP Warszawa/