W dniu 17 września 2015 roku na obiektach sportowych Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego i Ośrodku Szkolenia w KW PSP w Olsztynie odbył się V Warmiński Turniej w Dwuboju Pożarniczym. Zwyciężył Bartłomiej  Siepietowski z woj. małopolskiego z łącznym czasem 31,05s.

Olsztyński Turniej już na stałe wpisał się w Centralny Kalendarz Imprez Sportowych Komendy Głównej PSP. Wyniki konkurencji „drabina hakowa” będą brane do klasyfikacji Pucharu Polski Komendanta Głównego PSP. W tym roku gościliśmy zawodników z województwa małopolskiego, pomorskiego, opolskiego, śląskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, zachodnio - pomorskiego, świętokrzyskiego i gospodarza turnieju reprezentację woj. warmińsko – mazurskiego. Komisje sędziowską stanowili pracownicy Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie oraz słuchacze szkolenia uzupełniającego strażaka jednostki ochrony przeciwpożarowej. Podczas uroczystego otwarcia Zastępca Warmińsko – Mazurskiego Komendanta PSP  bryg. Michał Kamieniecki przywitał zgromadzonych gości a zawodnikom życzył jak najlepszych wyników. Zawody rozpoczęły się na stadionie Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego konkurencją  „ pożarniczy tor przeszkód”.  Tu najlepszy okazał się Bartłomiej Siepietowski z woj. małopolskiego, który z czasem 17,10s zwyciężył tą konkurencję. Około godziny 12.00 zawodnicy przenieśli się na wspinalnię Ośrodka Szkolenia w KW PSP Olsztyn. Przeprowadzono tam konkurencję „ wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na trzecie piętro wspinalni”. Tu również bezkonkurencyjny okazał się Bartłomiej Siepietowski, który z czasem 13,95s. ustanowił nowy rekord wspinalni. Doskonale zaprezentował się zawodnik z woj. warmińsko – mazurskiego Patryk Grzechowiak. Czasy osiągnięte pozwoliły mu zająć doskonałe trzecie miejsce w dwuboju pożarniczym. Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i zapraszamy na kolejne zawody w przyszłym roku.

Kolejność czołowych miejsc w poszczególnych konkurencjach przedstawia się następująco:

Pożarniczy tor przeszkód:

1. Bartłomiej Siepietowski z KM PSP Kraków  z czasem 17,10s
  2. Mirosław Cyrson z KW PSP Gdańsk  z czasem 17,22s
  3. Mateusz Brzoza z KW PSP Opole  zaczem 17,24s

Wspinanie przy użyciu drabiny hakowej natrzecie piętro w spinalni:

1. Bartłomiej Siepietowski z KW PSP Kraków z  czasem 13,95s
  2. Dawid Kacperski z KW PSP Warszawa  z czasem 14,45s
  3. Tobiasz Klama z KW PSP Opole  czasem 14,56s

Klasyfikacja dwuboju pożarniczego przedstawia się następująco:

1. Bartłomiej Siepietowski z KW PSP Kraków  z czasem 31,05s
  2. Mirosław Cyrson z KW PSP Gdańsk  z czasem 32,92s
  3. Patryk Grzechowiak z KW PSP Olsztyn  z czasem 33,23s
  4. Tobiasz Klama z KW PSP Opole  z czasem 33,25s
  5. Hubert Skurka z KW PSP Katowice 33,27s.
  6. Rafa Sieliwoniuk z KW PSP Białystok z czasem 33,66s

Tabela wyników"

• oficjlne wyniki, pożarniczy tor przeszkód ikona pdfsm
  • oficjalne wyniki, wspinanie przy użyciu drabiny hakowejikona pdfsm