W dniu 29 sierpnia 2015 roku w mieście Feltre (Włochy) odbyła się 15. edycja Mistrzostw Europy w Biegu Ulicznym. Po raz koleiny Mistrzem Europy  został strażaka z Olsztyna Damian Pieterczyk, który pokonał ponad 200 strażaków. Dodatkowo walnie przyczynił się do zdobycia prze reprezentację Polski pierwszego miejsca w klasyfikacji drużynowej.

Bieg odbył się w malowniczej miejscowości Feltre w pobliżu włoskich Dolomitów. Lider reprezentacji Polski Damian Pieterczyk nie zawiódł swoich trenerów i przełożonych i w pięknym stylu zwyciężył bieg. Trasa biegu wiodła ulicami miasta i uważna jest za trudną z kilkoma ostrymi wzniesieniami. Strażak z Olsztyna udowodnił, że jest obecnie najlepszym biegaczem nie tylko w Polsce, ale także w Europie. Pokazał, że na jego koronnym dystansie 10 km nie ma w tej chwili strażaka, który mógłby mu zagrozić. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w nadchodzących biegach, a w szczególności w Mistrzostwach Polski w Biegu Długodystansowym, które w tym roku odbędą się 4 października w Rakoniewicach.

/opracował: mł. asp. Marcin Warcaba - KW PSP Olsztyn/

/zdjęcia: mł. bryg. Szymon Ławecki - KG PSP Warszawa/