W dniach 18-19 czerwca 2015 roku na obiektach sportowych Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie odbyły się XXXII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Sporcie Pożarniczym. W klasyfikacji generalnej reprezentacja woj. warmińsko–mazurskiego zajęła piąte miejsce. Indywidualnie najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się Przemysław Żydaczek z KP PSP w Ostródzie, który w dwuboju pożarniczym zajął siódmą pozycję.

Mistrzostwa Polski w Sporcie Pożarniczym zgromadziły na starcie 16 reprezentacji województw, cztery szkoły PSP z Krakowa, Poznania, Warszawy i Częstochowy. Gościnnie można była zobaczyć w tym roku sportowców strażaków z Litwy, Mołdawi i Łotwy. Jak co roku wszystkich zawodników trenerów oraz gości przywitał Komendant Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie st. bryg. Marek Chmiel. Natomiast uroczystego otwarcia zawodów dokonał Zastępca Komendanta Głównego PSP nadbryg. Piotr Kwiatkowski.

Pierwszego dnia Mistrzostw przeprowadzono dwie konkurencje, tj. pożarniczy tor przeszkód i wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na trzecie piętro wspinalni.  W tej konkurencji bezkonkurencyjni okazali się strażacy z woj. opolskiego, a warte dodania jest to, że trzech zawodników ustanowiło czasy poniżej 17 sekund. Nasza reprezentacja w tej konkurencji uplasowała się na ósmej pozycji.

Po południu rywalizowano w popularnej hakówce. Tutaj naszym zawodnikom poszło już znacznie lepiej, ponieważ po bardzo dobrych biegach w drugiej serii drużynowo zajęli trzecie miejsce. Zwyciężyła reprezentacja woj. pomorskiego.

6. Daniel Żamojtuk – 16,25s

Drugiego dnia zawodów odbyły się konkurencje drużynowe: sztafeta pożarnicza 4x100m i pożarnicze ćwiczenie bojowe. W tej pierwszej konkurencji zwyciężyli zawodnicy z CS PSP w Częstochowie z czasem 61,07s. Nasza sztafeta uplasowała się na miejscu siódmym z czasem 62,39 s. Pożarnicze ćwiczenie bojowe miało rozstrzygnąć o końcowych miejscach w Mistrzostwach. Podział punktów był taki, że nawet  drużyny plasujące się na dalszych miejscach mogły myśleć o Mistrzostwie Polski. Tę decydującą konkurencję wygrała reprezentacja woj. podkarpackiego, która z czasem 25,69 s ustanowiła nowy rekord Polski. Nasi zawodnicy robili co mogli jednak czas 30,07s dał im szósta pozycję.