DSC03445W dniach 26-27 w Olsztynie i 29 maja 2015 roku w Lidzbarku Warmińskim odbyły się XVI Mistrzostwa Województwa Warmińsko–Mazurskiego w Sporcie Pożarniczym. Na starcie stanęło 19 Komend Miejskich i Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej, razem ponad 180 zawodników. Indywidualnie mistrzem województwa w dwuboju pożarniczym został Przemysław Kierzenkowski z Nowego Miasta Lubawskiego. Był to ważny dzień dla strażaków z Komendy Powiatowej PSP z Nowego Miasta Lubawskiego ponieważ komenda ta zwyciężyła również w klasyfikacji drużynowej.

W pierwszym dniu Mistrzostw odbyła się rywalizacja na wspinalni Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie, gdzie zawodnicy rywalizowali w konkurencji „wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na trzecie piętro wspinalni”. Tę widowiskową konkurencję, z czasem 14,42 s, wygrał Przemysław Kierzenkowski z KP PSP w Nowym Mieście Lubawskim.

Drugiego dnia rozpoczęły się zmagania na stadionie Uniwersytetu Warmińsko–Mazurskiego przy ul. Oczapowskiego, gdzie rozegrano konkurencję „pożarniczy tor przeszkód”. Konkurencja ta polega na pokonaniu dwumetrowej ściany oraz równoważni, a wszystko to zawodnik pokonuje z wężami w dłoniach, które musi spiąć i podpiąć do rozdzielacza. Indywidualnie zwyciężył Przemysław Żydaczek z KP PS w Ostródzie, z czasem 17,09 s (wynik z roku ubiegłego to 17,09s).

Trzeciego dnia Mistrzostw zmagania przeniosły się na Stadion w Lidzbarku Warmińskim. Tu zawodnicy musieli wykazać się współdziałaniem. „Sztafeta pożarnicza 4x100m” i „ćwiczenie bojowe” to typowo drużynowe konkurencje. W sztafecie pożarniczej, najlepsi okazali się zawodnicy z KP PSP w Nowym Mieście Lubawskim (61,34 s), natomiast ćwiczenie bojowe wygrała drużyna z KP PSP w Ostródzie (30,42 s).

Wyniki z pierwszego dnia "XVI Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Sporcie Pożarniczym"

Wspinanie po drabinie hakowej - 26.05.2015 - pdf button

Wyniki z drugiego dnia - 27.05.2015  - pdf buttonpdf button

Oficjalne wyniki XVI MIstrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Sporcie Pożarniczym pdf button