W dniu 9 maja br. w Gdyni odbył się Bieg Europejski, który na starcie zgromadził ponad 5 tys. biegaczy. Wśród nich znaleźli się strażacy, którzy rywalizowali o punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w Biegach Komendanta Głównego PSP. Bezkonkurencyjny okazał się Damian Pietreczyk z KM PSP w Olsztynie, który czasem 31,05 zwyciężył wśród strażaków ,a w kategorii Open był czwarty.

Bieg Europejski w Gdyni był jednym z siedmiu, które wchodzą w klasyfikację generalną Pucharu Polski w Biegach Komendanta Głównego PSP. Damian Pieterczyk w dniu 17 kwietnia br. w Krakowie wziął udział w I Nocnym Biegu Strażaków, który również zwyciężył i tym samym jest zdecydowanym liderem Pucharu Polski. Nasze województwo w Biegu Europejskim reprezentowali również Damian Wojciekian z KP PSP w Węgorzewie i Dariusz Brzeski z KP PSP w Braniewie. Szczególnie słowa uznania należą się temu pierwszemu, który debiutował w zawodach strażackich i bardzo dobrym czasem 36,22s zajął 18 miejsce. Finał Mistrzostw Polski w Biegach Długodystansowych w tym roku odbędzie się w październiku w Rakoniewicach. Jednak po drodze jest jeszcze kilka biegów, w których mamy nadzieję nasi zawodnicy pokażą się równie dobrze jak w Gdyni. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.

/opracował: mł. asp. M. Warcaba - KW PSP OLsztyn/