W dniach 19-20 marca 2015 roku w Grudziądzu i Toruniu odbyły się XV Halowe Mistrzostwa Polski w Dwuboju Pożarniczym. Do zawodów zgłosiło się 105 zawodników z 14 drużyn z całej Polski. Świetnie zaprezentował się Przemysław Żydaczek z KP PSP w Ostródzie, który zdobył brązowy medal w konkurencji pożarniczy tor przeszkód 100 m.

Pierwszego dnia zawody przeprowadzono w hali im. Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu. Zawodnicy rywalizowali w konkurencji pożarniczy tor przeszkód 100m. Następnego dnia zawody przeniesiono do Torunia, gdzie w hali przy Komendzie Miejskiej PSP rozegrano popularną „hakówkę”. Zawody otworzył Kujawsko–Pomorski Komendant Wojewódzki - st. bryg. Tomasz Leszczyński. Komisja sędziowską stanowili pracownicy Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu oraz funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu pod przewodnictwem st. bryg. Tomasza Nowickiego.

Reprezentacja woj. warmińsko–mazurskiego na Mistrzostwa udała się w mocno odmłodzonym składzie, jednak i tu można było się doszukać spektakularnych sukcesów. Wspomniany Przemysław Żydaczek z KP PSP w Ostródzie, z czasem 17,17s w konkurencji pożarniczy tor przeszkód 100m, zdobył brązowy medal. W dwuboju pożarniczym zajął bardzo dobre piąte miejsce. Przemysław Kierzenkowski z KP PSP w Nowym Mieście Lubawskim, z czasem 15,43s w „hakówce”, w dodatkowych biegach wygrał Puchar ufundowany przez Komendanta Miejskiego PSP w Toruniu. Obydwaj zawodnicy są w szerokiej kadrze Polski w sporcie pożarniczym. Zaskoczeniem dla wszystkich uczestników zawodów był występ Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Popowa Toruńskiego. Dziewczyny na swoim koncie mają Wicemistrzostwa Świata w Sporcie Pożarniczym Juniorów (Czechy 2014). Najmłodsze z nich mają po 6-7 lat.

Szczegółowe wyniki z Mistrzostw Polski znajdują się na stronie internetowej KW PSP Toruń.

/opracował: mł. asp. M. Warcaba - KW PSP Olsztyn/