W dniu 7 marca 2015 roku w Bukowinie Tatrzańskiej (woj. małopolskie) odbyły się IV Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Narciarstwie Alpejskim. Nie zabrakło oczywiście reprezentacji woj. warmińsko-mazurskiego, która w klasyfikacji drużynowej zajęła doskonałe piąte  miejsce.

Przybyłych gości i zawodników przywitał Małopolski Komendant Wojewódzki PSP - nadbryg. Andrzej Mróz, natomiast uroczystego otwarcia dokonał Komendant Główny PSP - gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz. W zawodach udział wzięło 12 reprezentacji komend wojewódzkich PSP, reprezentacja KG PSP, Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie, Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie. Łącznie wystartowało 90 zawodników.

Nasi zawodnicy udowodnili, że również na nizinnych Warmii i Mazurach także bardzo dobrze jeżdżą na ratach. Najlepszy z naszej ekipy okazał się Tomasz Pergoł z KP PSP w Lidzbarku Warmińskim, który zajął 9 miejsce. Walczył jak równy z równym ze strażakami, którzy jazdę na nartach traktują zawodowo. Nasze województwo reprezentowali również Łukasz Dojnia z KP PSP w Węgorzewie, Andrzej Malinowski z KP PSP w Mrągowie oraz Piotr Olszewski z KM PSP w Elblągu. Zajęli oni miejsca w pierwszej trzydziestce, dzięki czemu nasza reprezentacja zajęła doskonałe piąte miejsce. Zwyciężył Jarosław Poloczek z woj. śląskiego, natomiast drużynowo zwyciężyła reprezentacja woj. małopolskiego.

Gratulujemy osiagniętych wyników i liczymy na więcej w przyszłym roku.

/opracował: mł. asp. M. Warcaba - KW PSP Olsztyn/