W dniach 10-12 lutego 2015 roku w Bytowie (woj. śląskie) odbyły się XXXII Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Strażaków w Tenisie Stołowym. W zawodach udział wzięli najlepsi strażacy z woj. warmińsko–mazurskiego wyłonieni z turnieju wojewódzkiego.

Do gier drużynowych przystąpiło 14 reprezentacji z komend wojewódzkich PSP i szkół pożarniczych. Łącznie przy stołach można było zobaczyć 61 strażaków. Nasi reprezentanci w pierwszej fazie zawodów trafili na bardzo mocne zespoły z woj. dolnośląskiego, łódzkiego i podlaskiego. Drużyny, które co roku meldują się w pierwszej piątce Mistrzostw nie pozostawiły złudzeń kto jest lepszy. Kolejnego dnia nasza drużyna walczyła o miejsca 9-11 i po zwycięstwach nad zespołami z woj. lubuskiego, lubelskiego i CS PSP Częstochowa pojawiła się szansa na zajęcie bardzo dobrego 9 miejsca. Jednak wcześniejsze porażki zadecydowały o tym, że została stworzona mała tabela i stosunkiem małych punktów nasz zespół zajął 11 miejsce. Zwyciężyła reprezentacja woj. podkarpackiego, przed śląskim i pomorskim. Indywidualnie najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się Bogdan Wojtas z KM PSP w Elblągu, który zajął 25 miejsce. Zwyciężył Jarosław Tomicki z woj. śląskiego – na codzień występujący w I ligowym klubie z Bielska Białej. Na drugim stopniu podium uplasował się wielokrotny Mistrz Polski Krzysztof Marcinowski z woj. podkarpackiego, a na trzecim  Sebastian Lubaś, również woj. podkarpackiego.

Skład naszej reprezentacji podczas Mistrzostw Polski:

  1. Jacek Baczewski – KP PSP Szczytno
  2. Bogdan Wojtas – KM PSP Elbląg
  3. Jacek Kołodyński – KP PSP Nidzica
  4. Mariusz Madej – KP PSP Nidzica

/opracował: mł. asp. Marcin Warcaba - KW PSP Olsztyn/