W dniu 5 grudnia br. w Chorzowie odbył się ostatni akcent zawodów sportowo pożarniczych. Reprezentacja woj. warmińsko–mazurskiego w sporcie pożarniczym wzięła udział w jubileuszowym XX Międzynarodowym Turnieju we Wspinaniu przy Użyciu Drabiny Hakowej o Puchar Prezydenta Miasta Chorzowa.

Tradycyjnie zawody były doskonałą okazją do podsumowania ciężkiego i trudnego sezonu. Zawodnicy z  terenu całej Polski walczyli o jak najwyższe miejsce w klasyfikacji końcowej Pucharu Polski Komendanta Głównego PSP. Ze zwycięstwa  cieszył się Bartłomiej Siepietowski z woj. małopolskiego. Z naszych zawodników najwyżej sklasyfikowani zostali Krystian Masalski z KP PSP w Bartoszycach, który zajął piąte miejsce i Przemysław Kierzenkowski z KP PSP w Nowym Mieście Lubawskim – dziesiąte miejsce. Z rąk przedstawiciela Komendanta Głównego PSP bryg. Piotra Kalinowskiego otrzymali pamiątkowe statuetki.

 W samym Turnieju wzięło udział ok. 90 zawodników z Polski, Czech , Ukrainy i Słowacji. Zwyciężył Kamil Bazruć z Czech z czasem 14,24s. przed Tobiaszem Klamą z woj. opolskiego z czsem 14,45s. Najlepszy z naszych zawodników był Krystian Masalski, który z czasem 15,25s zajął 6 miejsce. Podczas uroczystego zakończenia Śląski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Marek Rączka uhonorował najlepszych zawodników okazałymi pucharami i nagrodami.

 

Klasyfikacja generalna i miejsca pozostałych naszych zawodników znajdują się na stronie internetowej KG PSP Warszawa /zakładka sport/.

/Opracował: mł. asp. Marcin Warcaba - KW PSP Olsztyn/