Mistrz Polski strażaków w biegach długodystansowych Damian Pieterczyk znów stanął na najwyższym podium.

W dniu 22 listopada w Paryżu po raz kolejny odbył się  bieg przełajowy na dystansie 18 km.  Jak co roku od wielu lat udział w imprezie bierze udział drużyna biegaczy z polskiej straży pożarnej. Organizatorem biegu było Stowarzyszenie Artystyczno-Sportowe Paryskiej Brygady Straży Pożarnej.  Stąd też nietypowy dystans 18 km, który to numer 18 jest numerem alarmowym straży pożarnej we Francji.

Przy pięknej słonecznej pogodzie na starcie stanęło ponad 1100 zawodników i zawodniczek z Paryskiej Brygady Straży Pożarnej, strażacy z wielu departamentów Francji oraz zaproszeni goście z Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Polski, Portugalii, Szwajcarii i Monako.

Na trudnej trasie najlepszy okazał się Damian Pieterczyk, na co dzień pełniący służbę w jednostce ratowniczo-gaśniczej Nr 1 KM PSP w Olsztynie, który ukończył bieg w czasie poniżej 59 minut. Kilka minut po nim na mecie zameldowali się kolejni biegacze z Polski.  W efekcie, na podium stanęła trójka Polaków, która zdystansowała pozostałych rywali.

Po podliczeniu punktacji zespołowej pierwsze miejsce przypadło drużynie z Polski, która wyprzedziła drużynę z Madrytu. Miejsce trzecie zajęła drużyna strażaków z Marsylii.

Gratulujemy udanego występu i liczymy na więcej w roku przyszłym.

/opracował: st. bryg. Marek Eljasiak/