W dniu 5 października 2014 roku w Rakoniewicach odbyły się jubileuszowe XX Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Biegu na 10 km. Wspaniały sukces odniósł strażak z Olsztyna Damian Pietreczyk, który wywalczył tytuł Mistrza Polski!!!

Na starcie rakoniewickiego biegu stanęło ok. 1300 biegaczy, w tym 300 strażaków z całej Polski. Bieg był ostatnim z cyklu o Puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Tu także Damian Pieterczyk okazał się najlepszy w swojej kategorii wiekowej. Przypominamy, że aby być sklasyfikowanym w pucharze, trzeba było ukończyć pięć z sześciu biegów, które odbyły się w tym roku. Tym bardziej sukces naszego strażaka jest bardzo cenny.

Bieg w Rakoniewicach ma swój niewymierny klimat. Warto dodać, że Mistrzostwa Strażaków odbywają się w ramach Biegu o nazwie Dycha Drzymały. Start i meta zostały usytuowane na rakoniewickim  rynku, nieopodal fontanny ze strażakami oraz Muzeum Pożarnictwa. Zawodnicy mieli do pokonania atestowaną trasę – 2 pętle po 5 km. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary, medale i dyplomy, które wręczali: st. bryg. Tomasz Naczas – zastępca dyrektora biura szkolenia KG PSP, st. bryg. Jerzy Ranecki – zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, mł. bryg. Dariusz Ziomko – zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Grodzisku Wlkp.

tekst: mł. asp. Marcin Warcaba - KW PSP Olsztyn, zdj.: KG PSP Warszawa