W dniu 28 maja br. w Zwoleniu odbył się Mazowiecki Turniej w Drabinie Hakowej, natomiast 29 maja br. w Skarżysku Kamiennej XXIV Świętokrzyski Turniej w Dwuboju Pożarniczym. I właśnie w tych pierwszych zawodach Krystian Masalski z KP PSP w Bartoszycach ustanowił nowy rekord woj. warmińsko-mazurskiego w drabinie hakowej, który obecnie wynosi 14,22s.!!!

Zawody w Zwoleniu i Skarżysku Kamiennej, nie licząc najbliższych mistrzostw województwa, były dla naszej repreentacji ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Polski w Sporcie Pożarniczym. W obydwu zawodach wystartowało 8 reprezentacji komend wojewódzkich PSP oraz 2 szkoły pożarnicze z Częstochowy i Krakowa.  Trzeba przyznać że forma naszych zawodników systematycznie rośnie. Wspomniany już Krystian Masalski z czasem 14,22s. (nowy rekord województwa) zajął 3 miejsce. Zwyciężył Bartłomiej Siepietowski z woj. małopolskiego z czasem 13,99s ustanawiając nowy rekord wspinalni. W Zwoleniu z bardzo dobrej strony pokazali się zawodnicy z KP PSP w Nowym Mieście Lubawskim, tj. Patryk Grzechowiak i Przemysław Kierzenkowski. Ten pierwszy zajął 8 miejsce z bardzo dobrym czasem 14,88s, natomiast  drugi był 9 z czasem 15,00s.

Następnego dnia w Skarżysku Kamiennej już tak dobrze nie było. Zawodnikom plany pokrzyżowała pogoda. Wielu z nich zrezygnowało z biegów w konkurencji „pożarniczy tor przeszkód” obawiając się kontuzji. Przez cały czas trwania pierwszej konkurencji podał deszcz. Z naszych zawodników wystartował Krystian Masalski, który uzyskał czas 17,63s. Ten czas dawał mu nadzieję na dobre miejsce w dwuboju pożarniczym. Podczas startów drabiny hakowej pogoda była łaskawsza. Znakomity wynik uzyskał Przemysław Kierzenkowski, który uzyskał czas 14,50s. W „hakówce" zajął 5 miejsce. Krystian Masalski udowodnił, że w drabinie hakowej jest jednym z najlepszych zawodników w Polsce i w dwuboju pożarniczym uplasował się na trzeciej pozycji.

Wszystkim bacznie przyglądali się przedstawiciele Komendy Głównej PSP, Komendanci Powiatowi/Miejscy PSP woj. mazowieckiego i świętokrzyskiego, Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP oraz włodarze miast Zwoleń i Skarżysko Kamienne. Najlepsi zawodnicy zostali uhonorowani okazałymi pucharami i nagrodami rzeczowymi.

Poniżej przedstawiamy wyniki naszych reprezentantów w poszczególnych konkurencjach: