W dniu 10 maja 2014 roku w Gdyni  odbył się Bieg Europejski. Impreza na starcie zgromadziła rekordową liczbę uczestników - ok. 7 tyś. osób. W zawodach udział wzięli strażacy z woj. warmińsko–mazurskiego. Klasą samą w sobie był Damian Pieterczyk z KM PSP Olsztyn, który wygrał klasyfikację strażaków i ratowników, a w klasyfikacji OPEN zajął 8 miejsce.

Bieg Europejski był jednocześnie pierwszą rundą Pucharu Polaki Komendanta Głównego PSP. W biegu głównym udział wzięło ok. 100 strażaków reprezentujących komendy wojewódzkie PSP. Impreza jest cykliczna, a z kart historii warte odnotowania jest to, że pierwszym biegu udział wzięło zaledwie 300 osób. Bieg główny poprzedzony był przeróżnymi konkurencjami biegowymi oraz marszem nordic walking. O godz. 13.00 wystrzał z armaty ORP Błyskawica dał znak do startu. Trasa wiodła ulicami Gdyni i kończyła się również na Skwerze Kościuszki.

Damian Pieterczyk z czasem 31,40s w klasyfikacji OPEN zajął 8 miejsce, ale ten czas spokojnie pozwolił mu zwyciężyć w klasyfikacji ratowników i strażaków. Tym samym został liderem Puchary Polski Komendanta Głównego PSP. W biegu wzięli udział również strażacy z Braniewa i Elbląga. Uzyskane czasy pozwoliły im zając miejsca w połowie stawki wśród strażaków (szczegółowe wyniki na stronie GOSiR Gdynia).

Mając na uwadze coraz większe zainteresowanie bieganiem, zachęcamy strażaków z naszego województwa do czynnego biegania i startowania w zawodach.