W dniach 18–20 lutego 2014 roku w Rzeszowie odbyły się XXXI Mistrzostwa Polski Strażaków w Tenisie Stołowym.  Zawody zgromadziły 61 zawodników reprezentujących 13 komend wojewódzkich PSP oraz Centralną Szkołę PSP w Częstochowie. Drużynowo  reprezentacja woj. warmińsko–mazurskiego zajęła 11 miejsce.

Zawody odbyły się hali sportowej Politechniki Rzeszowskiej. Drużynowo po raz siódmy Mistrzami Polski zostali tenisiści z woj. podkarpackiego. Indywidualnie również okazali się zawodnicy z Podkarpacia. Pierwsze miejsce zdobył Krzysztof Marcinowski przed Sebastianem Lubasiem, na trzecim miejsce był Krzysztof Piński z woj. pomorskiego. Organizatorami turnieju była Komenda Główna PSP, Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie, Komenda Miejska PSP w Rzeszowie i Sportowy Klub Pożarniczy „Strażak”. Na rozpoczęciu jaki na zakończeniu zawodów nie zbrakło przedstawicieli władz miasta Rzeszowa oraz przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej na czele z Podkarpackim Komendantem Wojewódzkim PSP st. bryg. Bogdanem Kuligą.

Reprezentacja woj. warmińsko – mazurskiego w grupie trafiła na reprezentację woj. opolskiego, śląskiego i CS PSP Częstochowę.  Niestety nie udało się pokonać dwie bardzo mocne ekipy śląska  i woj. opolskiego. Zespoły te posiadają w swoich składach zawodników występujących regularnie w ligach zawodowych. Zwycięstwo nad reprezentacją szkoły pozwoliło naszemu zespołowi walczyć o miejsca 9-11. Tutaj przegrana z odwiecznym rywalem woj. mazowieckim przekreśliła szanse na miejsce w pierwszej dziesiątce klasyfikacji. Indywidualnie najlepiej zaprezentował się Jacek Baczewski z KP PSP w Szczytnie, który zakończył zawody w przedziale 25-32. Reprezentację woj. warmińsko – mazurskiego stanowili również: Janusz Madej – KP PSP Nidzica, Jacek Chmielewski – KP PSP Ełk oraz Bogdan Wojtas – KM PSP Elbląg.

Klasyfikacja drużynowa:

1. Woj. podkarpackie