W dniu 6 grudnia 2013 roku w Chorzowie odbył się ostatni akcent zawodów pożarniczych w tym roku. Reprezentacja woj. warmińsko – mazurskiego wzięła udział w XIX Turnieju Drabin Hakowych o Puchar Prezydenta Miasta Chorzowa. Najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się Krystian Masalski z KP PSP w Bartoszycach, który z czasem 15,16s zajął 5 miejsce.

Turniej w Chorzowie był okazją do podsumowania wszystkich zawodów, które odbyły się w 2013 roku. Zawodnicy rywalizowali w sumie w 11 turniejach drabiny hakowej, gdzie w każdych zawodach brało udział prawie 100 zawodników. Rywalizowali oni o Puchar Komendanta Głównego PSP w Drabinie Hakowej. Do klasyfikacji końcowej brano 8 najlepszych startów. Wśród pretendentów, którzy walczyli o czołowe miejsca byli także reprezentacji naszego województwa. Krystian Masalski stoczył pojedynek z reprezentantem woj. mazowieckiego o trzecie miejsce, Wojciech Melnik z KP PSP w Węgorzewie, Piotr Słpiński z KP PSP w Gołdapi i Przemysław Kierzenkowski z KP PSP w Nowym Mieście Lubawskim mieli szanse na zajęcie miejsc w czołowej dziesiątce Pucharu Polski.

W Chorzowie do startu zgłosiło się ok. 80 zawodników z Polski, Czech i Ukrainy. Zwyciężył reprezentant Czech Kamil Bezruć, który a czasem 14,10s pobił rekord wspinalni, tuż za nim uplasował się Bartłomiej Siepietowski z woj. małopolskiego z czasem 14,12s, a na trzecim stopniu podium stanął Dawid Kacperski z woj. mazowieckiego z czasem 14,93s. Wracając do naszych zawodników, to Krystian Masalski w ogólnym rozrachunku w klasyfikacji Pucharu Polski zajął 4 miejsce, pozostałym naszym zawodnikom nie udało się wskoczyć do czołowej dziesiątki końcowej klasyfikacji.

Na uroczystym podsumowaniu obecni byli włodarze miasta Chorzowa z Prezydentem na czele. Dostojnych gości witał Śląski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Marek Rączka. Z rąk trenera kadry Polski w Sporcie Pożarniczym asp.sztab. Piotra Sokołowskiego najlepsi zawodnicy odebrali pamiątkowe statuetki i powołania do Kadry Polski. W przyszłym roku nasze województwo na arenie międzynarodowej będą reprezentowali Krystian Masalski z KP PSP w Bartoszycach i Przemysław Kierzenkowski z KP PSP w Nowym Mieście Lubawskim. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych zawodach.