W dniu 6 października 2013 roku w Rakoniewicach (woj. wielkopolskie) odbyły się XIX Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu Długodystansowym. Reprezentacja woj. warmińsko–mazurskiego wywalczyła 5 miejsce, natomiast Damian Pieterczyk z KP PSP w Kętrzynie i Leszek Stelwach z KP PSP w Piszu  zostali Mistrzami Polski w swoich kategoriach wiekowych.

Od trzech lat Mistrzostwa Polski Strażaków odbywają się w Rakoniewicach w ramach biegu o III Dychę Drzymały. Trasa biegu ma atest PZLA i wiodła ulicami miasta ,dwie pętle po 5 km. W samym mieście w znajduję się prężnie funkcjonująca jednostka OSP oraz bardzo duże muzeum pożarnictwa warte odwiedzenia. Same Mistrzostwa Strażaków były okazją do podsumowania całorocznych zmagań o Puchar Komendanta Głównego PSP. Na starcie stanęło ok. 1500 biegaczy w tym 230 strażaków z całej Polski.

Zawodnicy w ciągu tego roku mieli do pokonania ponad 70 km w pięciu biegach. Regularne starty naszych biegaczy oraz znakomite miejsca wywalczone w poszczególnych imprezach spowodowały że dwa Puchary pojechały do Olsztyna. Leszek Stelwach i Damian Pieterczyk stanęli na najwyższych stopniach podium i z rąk przedstawiciela Komendy Głównej PSP w Warszawie st.kpt. Szymona Ławeckiego odebrali okazałe puchary. Obaj startowali w każdym z pięciu biegów a ich czasy oscylowały w granicach 31, 35 sekund. W samych zawodach w Rakoniewicach obaj przybiegli w czołówce kontrolując swoich bezpośrednich przeciwników.  Warty odnotowania jest wynik byłego Mistrza Polski na 10 km Tomasza Wolińskiego  KM PSP w Olsztynie, który na jakiś czas przerwał bieganie, ale wrócił i zajął bardzo dobre piąte miejsce. Drużynowo Reprezentacja woj. warmińsko – mazurskiego zajęła piąte miejsce. Zwyciężyło woj. łódzkie przed woj podkarpackim i woj. wielkopolskim. Dodatkowo Damian Pieterczyk i Leszek Stelwach dostali powołanie do kadry Polski i wystartują 27 października br. we Francji w Międzynarodowym Biegu Strażaka. Gratulujemy i życzymy powodzenia.