5 września 2012 roku w Olsztynie odbył się III Warmiński Turniej w Dwuboju Pożarniczym. Zawodnicy rywalizowali na stadionie Uniwersytetu Warmińsko–Mazurskiego oraz na wspinalni Ośrodka Szkolenia  Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie. W turnieju udział wzięło 67 strażaków  z komend wojewódzkich PSP, Szkoły Aspirantów PSP z Krakowa oraz 8  strażaków z Obwodu Kaliningradzkiego. W klasyfikacji generalnej dwuboju zwyciężył Mirosław Cyrson z woj. pomorskiego z czasem 31,39 s.

Komisję sędziowską stanowili pracownicy Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie pod przewodnictwem Sędziego Głównego st. kpt. Jarosława Skalskiego. W uroczystym rozpoczęciu Turnieju, uczestniczyli:

• st. bryg. Jan Słupski - Warmińsko – Mazurski Komendant Wojewódzki PSP,
  • st. bryg. Mirosław Rutecki - Z-ca Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego,
  • Piotr Grzymowicz - Prezydent Miasta Olsztyna
  • bryg. Piotr Kalinowski – przedstawiciel Komendanta Głównego PSP w Warszawie,
  • asp. sztab. Piotr Sokołowski – Trener Reprezentacji Polski w Sporcie Pożarniczym,

O godz. 9.30 rozpoczęto pierwsze biegi konkurencji „pożarniczy tor przeszkód”. Najlepszy wynik w tej konkurencji osiągnął Mark Avlasenko z Obwodu Kaliningradzkiego z czasem 16,68 s. Drugie miejsce zdobył Mateusz Brzoza z woj. opolskiego – 16,69 s, a trzecie miejsce - Mirosław Cyrson z woj. pomorskiego z czasem 16,81 s.

Zgodnie z harmonogramem Turnieju, około godz. 13.00  rozpoczęły się pierwsze starty w konkurencji „wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na trzecie piętro wspinalni”.

Podczas zmagań Bartłomiejowi Siepietowskiemu z woj. małopolskiego udało się pobić rekord wspinalni należący od 2011 r. do  Mirosława Cyrsona z woj. pomorskiego (14,07s). Zwycięzcą tej części został wspomniany wcześniej Bartłomiej Siepietowski z czasem 14,04 s. Drugie miejsce zdobył Mirosław Cyrson z czasem 14,57 s, trzecie Krystian Masalski z naszego województwa z czasem 14.69.

Około godz. 16.30 zmagania strażaków zakończyły się. Na podsumowaniu pojawili się również przedstawiciele władz: Wojewoda Warmińsko-Mazurski – Marian Podziewski, Wiceprezydent Miasta Olsztyna – Halina Zaborowska-Boruch, którzy wspólnie z Warmińsko–Mazurskim Komendantem Wojewódzkim PSP st. bryg. Janem Słupskim i zaproszonymi gośćmi oraz przedstawicielami sponsorów wręczyli zwycięzcom puchary, dyplomy oraz nagrody.

W trakcie oficjalnego podsumowania III Warmińskiego Turnieju w Dwuboju Pożarniczym doszło również do podsumowania długoletniej historii sportowej naszego Kolegi asp. Jacka Kandybowicza z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Biskupcu, który występem w tym turnieju zakończył karierę sportową jako zawodnik reprezentacji województwa warmińsko-mazurskiego oraz kadry narodowej.

Serdecznie dziękujemy sponsorom, których przedstawiciele obserwowali zmagania zawodników:

• MSA Safety Auer,
  • Panu Wiesławowi Łubińskiemu – Bussines Center Club,
  • Panu Robertowi Wargenau – „Delta Service”
  • Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

Oficjalne wyniki konkurencji:

ikonka wordikonka wordikonka word