Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów Aktualnosci/2009.09.04 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

1_001

W dniach 29 i 30 sierpnia br. mogliśmy oglądać na stadionach w Kurzętniku oraz Nowym Mieście Lub. zmagania młodzieżowych, męskich oraz żeńskich drużyn pożarniczych. Były to, organizowane cyklicznie co dwa lata, VI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP oraz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

W sobotę, 29 sierpnia na stadionie KS Zamek w Kurzętniku mogliśmy oglądać powiatowe zawody sportowo-pożarnicze drużyn młodzieżowych. W tym roku po raz pierwszy zawody zostały przeprowadzane według obowiązującego od 2005 roku regulaminu CTiF. Wystartowało 9 młodzieżowych drużyn pożarniczych z gminy Grodziczno, Kurzętnik oraz Nowe Miasto Lub. a startujący zmagali się w dwóch konkurencjach: biegu sztafetowym 400 m z przeszkodami oraz rozwinięciu bojowym. Zwycięzcą sobotnich zawodów została drużyna MDP z Ostaszewa uzyskując łącznie 1032,4 punkty, drugie miejsce zajęła MDP z Gwiździn z 1013,9 punktami oraz trzecie miejsce MDP Bratian z 1009,2 punktami. Pozostałe drużyny uplasowały się na kolejnych miejscach: MDP Brzozie Lub., MDP Grodziczno I, MDP Nielbark, MDP Chrośle, MDP Jamielnik oraz MDP Grodziczno II.

W niedzielę, 30 sierpnia br. na stadionie MOSiR w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP z terenu powiatu nowomiejskiego. W tej części zawodów udział wzięło13 męskich drużyn reprezentujących jednostki OSP oraz 3 drużyny żeńskie. Męskie i żeńskie drużyny OSP do zawodów powiatowych zakwalifikowały się na przeprowadzanych w każdej gminie w  maju klasyfikacjach gminnych.

W tych zawodach mieliśmy okazję oglądać ochotników również w dwóch innych konkurencjach: biegu sztafetowym 7x50m z przeszkodami oraz ćwiczeniu bojowym. Zwycięzcą niedzielnych zmagań została OSP z Lorek, uzyskując łączny czas 106,42 punkty, drugie miejsce zajęła OSP w Marzęcicach z czasem 106,66 punktów, zaś trzecie miejsce OSP Brzozie Lub. z czasem 112,58 punkty.

Pozostałe startujące drużyny uplasowały się na kolejnych miejscach: OSP Chrośle, OSP Ostaszewo, OSP Bratian, OSP Gwiździny, OSP Mroczno, OSP Sugajenko, OSP Mroczenko, OSP Wlk. Bałówki, OSP Nowy Dwór oraz OSP Krzemieniewo.

Najlepsze drużynty obydwu dni zawodów otrzymały dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez lokalne samorządy oraz sponsorów.

Dodatkowo, puchar Starosty Nowomiejskiego za najlepszy czas w konkurencji biegu sztafetowego 7x50 m z przeszkodami, otrzymała OSP w Lorkach, zaś puchar Komendanta Powiatowego PSP za najlepszy czas w ćwiczeniu bojowym - OSP w Brzoziu Lub. Nagrodą rzeczową uhonorowano najstarszego uczestnika zawodów - druha Henryka Piątka z OSP w Mrocznie.

Organizatorami zawodów było Starostwo Powiatowe wspólnie z Zarządem Oddziału Powiatowego ZOSP RP, Komendą Powiatową Państwowej Staży Pożarnej i Urzędami Gmin w Grodzicznie, Kurzętniku i Nowym Mieście Lub.

Tekst: asp. sztab. Michał Błaszkowski

Rzecznik KP PSP w Nowym Mieście Lub.

{gallery}Aktualnosci/2009.09.04{/gallery}