W dniach 21-22 marca 2013 roku w Toruniu i Grudziądzu odbyły się XIV Halowe Mistrzostwa Polski w Dwuboju Pożarniczym. Kolejny raz forma błysną Krystian Masalski z KP PSP w Bartoszycach, który w konkurencji „wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na trzecie piętro wspinalni” zdobył brązowy medal!!!

Reprezentacja woj. warmińsko – mazurskiego w Sporcie Pożarniczym pojechała w szerokim składzie, szanse na start mieli zarówno doświadczeni zawodnicy jak i młodzi, którzy startowali w doborowym międzynarodowym towarzystwie. Oprócz 12 reprezentacji Komend Wojewódzkich PSP i jednej Szkoły Pożarniczej PSP w Krakowie  w zawodach udział wzięli zawodnicy z  Litwy, Rosji i Ukrainy. W sumie sklasyfikowano w dwuboju pożarniczym ok. 100 zawodników.

Uroczyste otwarcie Mistrzostw nastąpiło w hali Komendy Miejskiej PSP w Toruniu. Obecni na nim byli Prezydent Miasta Torunia Michał Zalewski, Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Tomasz Leszczyński, przedstawiciel Komendy Głównej PSP bryg. Piotr Kalinowski oraz przedstawiciele okolicznych firm, którzy byli sponsorami nagród.

Zawodnicy zaczęli rywalizację na wspinalni Komendy Miejskie PSP w Toruniu. Tę konkurencję wśród Polaków zwyciężył Bartłomiej Siepietowski z woj. małopolskiego z czasem 14,24s. Natomiast w klasyfikacji międzynarodowej zwyciężył Władymir Sidorjenko z Rosji z czasem 13,28s. Warty odnotowania jest wynik Mariusza Kozłowsiego z KP PSP w Ostródzie, który w swoim trzecim starcie na arenie ogólnopolskiej osiągnął rekord życiowy. Krystian Masalski w tej konkurencji zają doskonałe trzecie miejsce z czasem 15,02s.

Drugiego dnia zawodnicy przenieśli się do Grudziądza aby na hali wystartować na pożarniczym torze przeszkód. Zwyciężył  Mateusz Brzoza z woj. opolskiego z czasem 16,78s. Wśród zawodników zagranicznych klasą dla siebie był Władimir Sidorjenko, który zwyciężył z czasem 15,47s. Krystian Masalski miał ogromną szansę na znakomity wynik w dwuboju pożarniczym. Jednak pech podczas startu na pożarniczym torze przeszkód sprawił, że zają on dopiero 9 miejsce.

Poniżej przedstawiamy klasyfikację krajową w dwuboju pożarniczym (trzech najlepszych zawodników oraz miejsca naszych zawodników).