W dniach 13-14 lutego 2013 roku w Bytowie (woj. pomorskie) odbyły się eliminację do finału XXX Mistrzostw Polski Strażaków w Halowej Piłce Siatkowej. W zawodach udział wzięły drużyny reprezentujące komendy wojewódzkie PSP z woj. dolnośląskiego, lubuskiego, pomorskiego i warmińsko–mazurskiego.

W eliminacjach do Mistrzostw Polski rozlosowano trzy grupy, nasza reprezentacja znalazła się w trzeciej grupie, wspólnie z woj. dolnośląskim, lubuskim i pomorskim. Do finału awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.  Zagwarantowany udział w finale mają już Mistrz Polski z roku ubiegłego, tj. reprezentacja CS PSP w Częstochowie oraz gospodarz turnieju finałowego - reprezentacja woj. śląskiego. Niestety, reprezentacji naszego województwa nie udało awansować się do turnieju finałowego.

Nasi siatkarze rozpoczęli turniej bardzo dobrze, pokonując gospodarzy turnieju 2:0, następnie ulegli faworytowi grupy woj. dolnośląskiemu 0:2. O wyjściu z grupy decydował ostatni mecz z woj. lubuskim.  Obydwie drużyny miały tyle samo punktów i decydował bezpośredni pojedynek.  Nasi siatkarze bardzo pewnie wygrali pierwszego seta i nic nie zapowiadało porażki. Drugi set skończył się wygraną przeciwników i o wyniki decydował tie-break. Lepiej próbę nerwów znieśli siatkarze z woj. lubuskiego i to oni cieszyli się z awansu do finału.