Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów Aktualnosci/2009.03.26a oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Wielkim sukcesem strażaków z Warmii i Mazur zakończył się, rozgrywany w dniach 18-20 marca 2009 r. w miejscowości Płaska k. Augustowa, turniej finałowy XXVI Mistrzostw Polski Strażaków w Piłce Siatkowej. Nasi strażacy, po emocjonujących i perfekcyjnych meczach (szczególnie w półfinale), zdobyli tytuł wicemistrzów kraju.

W mistrzostwach wzięło udział 8 reprezentacji z całego kraju, w tym 6 drużyn wyłonionych podczas wcześniejszych eliminacji oraz ubiegłoroczny Mistrz Polski - drużyna województwa dolnośląskiego i - jako gospodarz - reprezentacja województwa podlaskiego.

Poziom mistrzostw stał na bardzo wysokim poziomie, tym bardziej sukces naszych strażaków należy uznać za szczególnie cenny. Wspaniała gra całej reprezentacji pozwoliła także na zdobycie indywidualnych wyróżnień:

- ARKADIUSZ GIJ (KP PSP w Giżycku) został uznany za najlepiej atakującego zawodnika turnieju,

- DARIUSZ GRUBA (KP PSP w Braniewie) został uznany za najlepszego obrońcę turnieju.