7 grudnia 2012 roku w Chorzowie (woj.śląskie) odbył się ostatni akord zawodów pożarniczych w tym roku. Zawodnicy rywalizowali podczas XVIII Międzynarodowego Turnieju Drabin Hakowych o Puchar Prezydenta Miasta Chorzowa. W zawodach łącznie wzięło udział ok. 100 zawodników z Polski i Czech. Najlepiej z naszej reprezentacji zaprezentował się Krystian Masalski z KP PSP w Bartoszycach, który zajął IV miejsce z czasem 14,93s.

Turniej rozegrano na obiekcie sportowym Komendy Miejskiej PSP w Chorzowie. Przy hali sportowej została wbudowana wspinalnia, dzięki temu dyscyplinę sportu zwaną popularnie „hakówkę” można uprawić cały rok. Podczas uroczystego otwarcia obecni byli przedstawiciele  Komendy Głównej PSP - mł.bryg. Piotr Kalinowski i st.kpt. Szymon Ławecki. Nie mogło zabraknąć Prezydenta Miasta Chorzowa Pana Andrzeja Kotali, który wspólnie z Zastępcą Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP otworzyli zawody.

Pierwsza seria przebiegła pod dyktando naszego zawodnika Krystiana Masalskiego, który z czasem 15,30s przewodził stawce. Był to znakomity czas wyjściowy przed drugą serią. W drugiej serii świetnie pobiegł reprezentant Czech, który z czasem 14,48s objął prowadzenie. Emocje były do samego końca, ponieważ w ostatnim biegu stratowali mistrz i wicemistrz Polski w tej konkurencji. Znakomite czasy tych zawodników zepchnęły naszego reprezentanta na miejsce tuż za podium.  Słowa uznania należą się debiutantom, tj. Mariuszowi Kozłowskiemu i Przemysławowi Żydaczkowi z KP PSP w Ostródzie, którzy w swoim pierwszym starcie na arenie ogólnopolskiej pobili  rekordy życiowe.

Po turnieju odbyło się uroczyste podsumowanie klasyfikacji Pucharu Polski w Drabinie Hakowej Komendanta Głównego PSP. Zwyciężył Mirosław Cyrson z woj. pomorskiego, natomiast Krystian Masalski zajął IV miejsce. Trener reprezentacji Polski w Sporcie Pożarniczym - st.asp. Piotr Sokołowski  wręczył uroczyście powołania do Kadry Polski. Nasze województwo podczas zawodów międzynarodowych będą reprezentować Krystian Masalski z KP PSP w Bartoszycach, Konrad Podpora z KP PSP w Szczytnie oraz Patryk Grzechowiak z KP PSP w Nowym Mieście Lubawskim.

Klasyfikacja końcowa i wyniki naszych zawodników:

Miejsce

Imię i Nazwisko

Kraj/Województwo

Czas

1

Kamil Bezruć

Czechy

14,48s

2

Mirosław Cyrson

woj. pomorskie

14,66s

3

Bartłomiej Siepietowski

woj. małopolskie

14,81s

4

Krystian Masalski

woj. warmińsko – mazurskie

14,93s

20

Piotr Słapiński

woj. warmińsko – mazurskie

16,49s

34

Mariusz Kozłowski

woj. warmińsko - mazurskie

17,31s

35

Paweł Raszkowski

woj. warmińsko - mazurskie

17,33s

43

Patryk Januszewski

woj. warmińsko – mazurskie

17,93s

46

Przemysław Żydaczek

woj. warmińsko - mazurskie

18,02s

47

Przemysław Kierzenkowski

woj. warmińsko – mazurskie

18,03s

58

Patryk Grzechowiak

woj. warmińsko – mazurskie

18,93s

70

Wojciech Melnik

woj. warmińsko – mazurskie

21,34s

 /tekst: mł. ogn. M. Warcaba, zdjęcia: KW PSP Katowice/.