W dniu 25 sierpnia 2012 roku, we Włoszech w mieście Feltre, odbyła się 12. edycja Mistrzostw Europy Strażaków w Biegu Ulicznym. W biegu wzięło udział 235 strażaków z Chorwacji, Hiszpanii, Polski, Francji, Słowenii, Szwajcarii, Węgier i Włoch. Tytuł Mistrza Europy strażaków wywalczył Damian Pieterczyk z KP PSP w Kętrzynie, natomiast reprezentacja Polski drużynowo wywalczyła pierwsze miejsce.

Damian Pieterczyk jest obecnie najlepszym zawodnikiem w biegu na 10 km wśród strażaków w Polsce i jak się okazało - w Europie. Swoją karierę sportową rozpoczął jako dziecko w olsztyńskim klubie sportowym Gwardia Olsztyn, następnie w czasie studiów przeniósł się do AZS UWM Olsztyn, gdzie pod okiem znakomitych trenerów kontynuował sportową karierę. W 2009 roku wstąpił w szeregi Państwowej Straży Pożarnej, a służbę pełni obecnie w KP PSP w Kętrzynie. Damian Pieterczyk przyjął również gratulacje od Zastępcy Warmińsko–Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Olsztynie - st. bryg. Mirosława Ruteckiego. Drugie miejsce zajął również reprezentant Polski Dariusz Szrama z KP PSP w Obornikach Wielkich, a trzeci był reprezentant gospodarzy Abdelaziz Mahjoubi. Reprezentacja Polski wywalczyła puchar przechodni, zdobyty również w ubiegłym roku. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.