W dniach 23 -24 sierpnia 2012 r. na boiskach plaży miejskiej w Giżycku i PTTK Wilkasy odbyły się II Mistrzostwa Polski Strażaków w Siatkówce Plażowej. W zawodach uczestniczyło 26 drużyn reprezentujących 8 Komend Wojewódzkich Państwowej Straży Pożarnej i 2 szkoły pożarnicze (SGSP w Warszawie i CS PSP w Częstochowie).

Zawody rozgrywane były systemem brazylijskim, natomiast mecze odbywały się do wygrania dwóch setów do 21 pkt. Nasze województwo reprezentowały 2 pary: Arkadiusz Gij z KP PSP w Giżycku, Piotr Zawistowski z KP PSP w Ełku i Piotr Merski, Karol Zarębski obaj KP PSP w Giżycku. W pierwszym dniu zmagańnia najlepszych siatkarzy w Polsce rozgrywane były na pięciu boiskach jednocześnie. Kolejnego dnia turniej przeniósł się na plażę miejską w Giżycku, gdzie rozegrano mecze finałowe. Towarzyszyła im znakomita atmosfera wokół boisk, dzięki licznie zgromadzonej publiczności.

Arkadiusz Gij i Piotr Zawistowski znakomicie rozpoczęli turniej ogrywając ubiegłorocznych wicemistrzów z Dolnego Śląska. Mecz ten  kosztował jednak dużo sił i później musieli uznać wyższość siatkarzy z woj. opolskiego. System gier pozwalał jednak na jedną porażkę, dzięki czemu dotarli oni do półfinału. W meczu o trzecie miejsce ulegli ponownie parze z woj. opolskiego i zajęli tak bardzo nie lubiane przez sportowców czwarte miejsce. Druga nasza para niestety nie poradziła sobie w meczach eliminacyjnych i odpadła z turnieju. Turniej zwyciężyli zawodnicy z Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie, którzy w finale pokonali siatkarzy z woj. podlaskiego.

Na uroczystym  zakończeniu Mistrzostw włodarze  Giżycka   wręczyli najlepszym parom nagrody rzeczowe, natomiast mł. bryg. Piotr Kalinowski z Komendy Głównej PSP w Warszawie i st. bryg. Jerzy Kunicki – Komendant Powiatowy PSP w Giżycku wręczyli puchary, medale i dyplomy ufundowane przez Warmińsko–Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Olsztynie.

Po rozegraniu 50 spotkań stojących na bardzo wysokim poziomie klasyfikacja końcowa zawodów przedstawia się następująco:

I miejsce - Brożyniak Jędrzej/ Auguścik Mateusz  - CS PSP Częstochowa
II miejsce - Szlejter Mariusz/ Sienkiewicz Mariusz – Podlaskie
III miejsce - Nalborki Michał/ Pryga Dariusz – Opolskie
IV miejsce - Gij Arkadiusz/ Zawistowski Piotr  - Warmińsko – Mazurskie
V-VI miejsce - Pituch Paweł/ Mesjasz Łukasz (Dolnośląskie), Roszkowski Roman/ Szymon Wróblewski (Podlaskie)
VII-VIII miejsce - Paszak Maksymilian/ Dłubała Piotr (Łódzkie), Krzaczek Maciej/ Czerwiński Wojciech (Lublin)
IX-XII miejsce - Kalinko Jacek/ Sadowski Maciej (SGSP), Mikołowicz Kamil/ Włodarczyk Łukasz ( SGSP), Chadała Maksymilian/ Lis Dariusz (Lublin),  Nakonieczny Artur/ Patykiewicz Michał (Dolnośląskie)
XIII-XVI miejsce - Sienkiewicz Piotr/ Chałko Paweł (Podlaskie), Kuczera Michał/ Pietrzyk Piotr (SGSP), Goldsztajn Sławomir/ Gałkowski Michał (CS PSP Częstochowa), Jacek Gawroński/ Miarka Tomasz (CS PSP Częstochowa),
XVII-XXIV miejsce - Merski Piotr/ Zarębski Karol (Warmińsko – Mazurskie), Brdys Mariusz /Pawlak Artur (Dolnośląskie), Lewandowski Jakub/ Gałązka Daniel (Mazowieckie), Makowski Kamil/ Zaniewski Łukasz (SGSP), Sadecki Marcin/ Wójc

/tekst i zdjęcia: mł. bryg. Arkadiusz Gij - KP PSP Giżycko, mł. ogn. Marcin Warcaba - KW PSP Olsztyn/