W dniach 4-6 lipca 2012 roku na obiektach sportowych Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie odbyły się XXIX Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Sporcie Pożarniczym. Reprezentacja woj. warmińsko mazurskiego udowodniła, że w tej dziedzinie sportu należy do ścisłej czołówki zdobywając w klasyfikacji generalnej Mistrzostw brązowe medale!!!! Ponadto indywidualnie IV miejsce w dwuboju pożarniczym i III miejsce w drabinie hakowej zajął Krystian Masalski z KP PSP w Bartoszycach.

W zawodach udział wzięło 16 reprezentacji Komend Wojewódzkich PSP ,cztery reprezentację Szkół Pożarniczych PSP i 7 zespołów zagranicznych z Ukrainy, Białorusi, Rosji, Kazachstanu, Czech, Litwy, Węgier.

Nasi zawodnicy do Częstochowy dotarli już 3 lipca br. Na godzinę 17.00 mieli zaplanowany trening drabiny hakowej, a pół godziny później mogli potrenować na pożarniczym torze przeszkód. Pogoda dopisała więc można było spokojnie przygotować się do Mistrzostw. Pierwszego dnia rozegrano  „pożarniczy tor przeszkód”, z naszych zawodników najlepszy wynik osiągną Krystian Masalski z czasem 17,12s. Drużynowo nasi zawodnicy zajęli 7 miejsce.

6. Wojciech Melnik – 18,94s

Tego samego dnia rozegrano biegi finałowe o Puchar Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zwyciężył Aleksander Andriichuk (Ukraina) – z czasem 15,44s

Po zakończeniu pierwszej konkurencji dokonano uroczystego otwarcia XXIX Międzynarodowych Mistrzostw w Sporcie Pożarniczym. Było wielu znamienitych gości na czele z podsekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Stanisławem Rakoczy. Jak co roku wszystkich przywitał Komendant Główny PSP gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz w asyście swoich zastępców nadbryg. Markiem Kowalskim i nadbryg. Januszem Skulichem.

Kolejny dzień przyniósł nam zmagania na czterotorowej wspinalni. Przy ogromnym upale nasza reprezentacja zajęła III miejsce drużynowo. Tym bardziej cenny jest to sukces. Tą widowiskową konkurencję wśród Polaków zwyciężył Bartłomiej Siepietowski z woj. małopolskiego z czasem 13,85s. Najlepszy okazał się Uldzimir Strelchenia (Białoruś) z czasem – 13,19s.

6. Piotr Słapiński – 16,30s

Popołudniu rozegrano przedostatnią konkurencję „sztafetę pożarniczą”. Z tą konkurencją wiązaliśmy ogromne nadzieje, ponieważ od kilku lat nasi zawodnicy plasują się w ścisłej czołówce. Setne sekundy zadecydowały o tym, że zajęliśmy IV miejsce tak bardzo nielubiane przez sportowców. Zwyciężyła reprezentacja woj. pomorskiego z czasem 61, 88.

Sztafeta pożarnicza wystąpiła w składzie:

1. Wojciech Melnik
  2. Patryk Grzechowiak
  3. Konrad Podpora
  4. Krystian Masalski

Ostatni dzień Mistrzostw przyniósł ogromne emocję, ponieważ o drużynowego Mistrza Polski w Sporcie Pożarniczym walczyło aż 5 drużyn: woj. mazowieckie, pomorskie, warmińsko – mazurskie, opolskie, i małopolskie. Walka trwała do ostatniego biegu. Nasi zawodnicy znakomicie wytrzymali presję i ostatecznie wywalczyli brązowe medale w klasyfikacji  generalnej.