W niedzielę 24 czerwca 2012 r. na stadionie miejskim w Mrągowie odbyły się VI Wojewódzkie Zwody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych województwa warmińsko-mazurskiego....

Zawody rozgrywano według międzynarodowego regulaminu CTiF w dwóch konkurencjach: rozwinięcie bojowe i sztafeta pożarnicza 400 m z przeszkodami. W rywalizacji brały udział 32 drużyny z  całego województwa, w tym 15 zespołów dziewcząt. W zespołach było po 9 zawodników plus jeden rezerwowy, w wieku od 10 do 16 lat.
Zawody zakończyły się po godz. 16 uhonorowaniem czołowych drużyn. Za zdobyciee trzech pierwszych miejsc drużyny otrzymały medale oraz nagrody rzeczowe i pieniężne. Zespół chłopców z OSP Krotoszyny i dziewcząt z OSP Rogóż, które w ogólnej klasyfikacji zajęły pierwsze miejsca, wezmą udział w zawodach na szczeblu krajowym. Wszystkie drużyny otrzymały okolicznościowe dyplomy za udział w zawodach oraz podziękowania za sportową rywalizację, propagowanie sportów pożarniczych i znakomitą zabawę. Pogoda tego dnia dopisała, więc wszyscy doskonale się bawili i wrócili do domów uśmiechnięci.

Dla najmłodszych uczestników zawodów, Komendant Powiatowy PSP w Mrągowie st. bryg. Krzysztof Kroszkiewicz, ufundował statuetki i okolicznościowe dyplomy.

- najmłodsza uczestniczka – Dominika Kowalkowska z OSP Szczepankowo,

- najmłodszy uczestnik – Maciej Celmer z OSP Krotoszyny.

Swoją obecnością zaszczyciło organizatorów i zawodników wielu zaproszonych gości:

- Zastępca Komendanta Wojewódzkiego – mł. bryg. Michał Kamieniecki,

- Burmistrz Miasta Mrągowo – Pani Otolia Siemieniec,

- Kierownik Biura Gabinetu Marszałka woj. Warmińsko-Mazurskiego – Pani Izabela Skorupska-Hatalak,

- Przewodniczący Sejmiku woj. Warmińsko-Mazurskiego – Pan Julian Osiecki,

- Starosta Powiatu Mrągowskiego – Pan Bogdan Kurta,

- Wójt gm. Sorkwity – Pan Józef Maciejewski,

- Komendant Powiatowy Policji w Mrągowie – mł. insp. Tomasz Klimek,

- Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Pieckach – dh Krzysztof Hanuszewski,

- Prezes Koła Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Mrągowie – Pani Józefa Witkowska,

- Prezes Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku – Pani Ewa Stajuda,

- Nadleśniczy Nadleśnictwa Mrągowo – Pan Jarosław Błyskun,

- Nadleśniczy Nadleśnictwa Młynary – Pan Andrzej Albiński.

Zawody wzbudzały spore zainteresowanie osób przechodzących, więc oprócz działaczy OSP i osób związanych z pożarnictwem, pojawiały się także osoby przypadkowe. Osoby, które chciały popatrzeć na wspaniałą rywalizację małych zawodników. Zwłaszcza, że było to współzawodnictwo w konkurencjach zupełnie innych od tych ogólnie spotykanych.

Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Olsztynie wraz z Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie. Gospodarzem zawodów była Komenda Powiatowa PSP w Mrągowie.
Komisję sędziowską powołał Komendant Wojewódzki z pośród pracowników PSP z całego województwa.

Kolejność czołowych miejsc w poszczególnych konkurencjach przedstawia się następująco:

W grupie: Zespoły dziewcząt

Rozwinięcie bojowe

1 miejsce - drużyna OSP ROGÓŻ z wynikiem 936,00 pkt.

2 miejsce - drużyna OSP SZCZEPANKOWO z wynikiem 930,00 pkt.

3 miejsce - drużyna OSP KALINOWO z wynikiem 913,00 pkt.

Bieg sztafetowy 400 m. z przeszkodami

1 miejsce - drużyna OSP WIELICZKI z wynikiem 91,00 pkt.

2 miejsce - drużyna OSP POGRODZIE z wynikiem 90,00 pkt.

3 miejsce - drużyna OSP RUDZIENICE z wynikiem 90,00 pkt.

Klasyfikacja generalna zawodów (w grupie) przedstawia się następująco:

1 miejsce - drużyna OSP ROGÓŻ z wynikiem łącznym 1 024,00 pkt.

2 miejsce - drużyna OSP SZCZEPANKOWO z wynikiem łącznym 1 016,00 pkt.

3 miejsce - drużyna OSP KALINOWO z wynikiem łącznym 1 003,00 pkt.

W grupie: Zespoły chłopców

Rozwinięcie bojowe

1 miejsce - drużyna OSP LENARTY z wynikiem 943,00 pkt.

2 miejsce - drużyna OSP MĄTYKI z wynikiem 937,00 pkt.

3 miejsce - drużyna OSP KIWITY z wynikiem 936,00 pkt.

Bieg sztafetowy 400 m. z przeszkodami

1 miejsce - drużyna OSP MACHARY z wynikiem 97,00 pkt.

2 miejsce - drużyna OSP RUMIENICA z wynikiem 96,00 pkt.

3 miejsce - drużyna OSP GODKOWO z wynikiem 96,00 pkt.

Klasyfikacja generalna zawodów (w grupie) przedstawia się następująco:

1 miejsce - drużyna OSP KROTOSZYNY z wynikiem łącznym 1 024,00 pkt.

2 miejsce - drużyna OSP MĄTYKI z wynikiem łącznym 1 021,00 pkt.

3 miejsce - drużyna OSP KIWITY z wynikiem łącznym 1 021,00 pkt.

tekst: mł.kpt. Mieczysław Bors, mł.ogn. Marcin Warcaba foto: KP PSP w Mragowie