Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów Aktualnosci/2008.09.10 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

6 września 2008 roku, podtrzymując tradycję strażackich biegów sztafetowych - Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie dla uczczenia i podkreślenia przypadających na 12 września 325-tą rocznicę Victorii Wiedeńskiej króla Jana III Sobieskiego oraz obchodzoną 10 maja 135-tą rocznicę Krakowskiej Straży Pożarnej zorganizowała Sztafetowy Bieg Strażaków. Bieg został rozegrany na promenadzie spacerowo - biegowej wokół Krakowskich Błoni, a udział w nim wzięły 5-cio osobowe sztafety - reprezentacje komend wojewódzkich, miejskich, powiatowych, szkół Państwowej Straży Pożarnej oraz sztafety strażaków z Wiednia i Lwowskiego Uniwersytetu Bezpieczeństwa Życia. Każda sztafeta miała do pokonania 5x3250 m.

Bardzo dobrze wypadła drużyna z woj. warmińsko-mazurskiego zajmując na podium zaszczytne trzecie miejsce pokonując tor w czasie 56 minut 4 sekund, co bardzo dobrze rokuje przed październikowymi Mistrzostwami Polski w biegach ulicznych.

Klasyfikacja końcowa:

Miejsce I - województwo dolnośląskie - czas 55 minut 5 sekund.

Miejsce II - Lwowski Uniwersytet Bezpieczeństwa Życia - czas 55 minut 16 sekund.

Miejsce III - województwo warmińsko-mazurskie - czas 56 minut 4 sekund w składzie:

1. Matysiak Łukasz - KM PSP w Olsztynie;

2. Kandybowicz Jacek - KM PSP w Olsztynie;

3. Sadowski Waldemar - KP PSP w Ełku;

4. Żamojtuk Daniel - KP PSP w Gołdapi;

5. Woliński Tomasz - KM PSP w Olsztynie.

Miejsce IV - województwo małopolskie Szkoła Aspirantów PSP - czas 57 minut 41 sekund.

Miejsce V - województwo podkarpackie - czas 58 minut 7 sekund.

{gallery}Aktualnosci/2008.09.10{/gallery}