W dniach 30 – 31 maja 2012 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się XXII Świętokrzyski Turniej w Dwuboju Pożarniczym z udziałem Członków Kadry Narodowej w Sporcie Pożarniczym. Tak daleka podróż na południe Polski okazała się szczęśliwa dla Krystiana Masalskiego z KP PSP w Bartoszycach, który w dwuboju pożarniczym zajął trzecie miejsce!!!

W turnieju, będącym ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w Sporcie Pożarniczym, udział wzięło 9 Reprezentacji Komend Wojewódzkich PSP oraz 2 szkoły pożarnicze z Częstochowy i Krakowa. Świętokrzyski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Zbigniew Muszczak przywitał serdecznie przybyłych gości a przede wszystkim zawodników - głównych aktorów tego turnieju.

Zawody rozpoczęły się „pożarniczym torem przeszkód” rozgrywanym na placu ćwiczeń Zespołu Szkół Publicznych nr 2 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Krystian Masalski w owej konkurencji zajął ósme miejsce z czasem 17,41s. W związku z tym cieszy postawa młodych zawodników z naszego województwa, którzy udowodnili, że w niedalekiej przyszłości będą w stanie zastąpić swoich bardziej utytułowanych kolegów. Tę konkurencję zwyciężył Mirosław Cyrson z woj. pomorskiego z czasem 16,11s.

Tego samego dnia zawodnicy przenieśli się na wspinalnię KP PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie rozegrano „hakówkę”.  Walka o miejsca na podium w dwuboju ruszyła na całego. W swojej koronnej konkurencji Krystian Masalski zajął trzecie miejsce z czasem 14,68s. Znakomity występ zanotował Piotr Słapiński z KP PSP w Gołdpi, który osiągnął swój nowy rekord życiowy. Zwyciężył niezawodny Mirosław Cyrson z woj. pomorskiego z czasem 14,32s.