W dniach 22-23 i 25 maja 2012 roku odbyły się XIII Mistrzostwa Województwa Warmińsko–Mazurskiego w Sporcie Pożarniczym. W zawodach wystartowało 19 Komend Miejskich i Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej  - 186 zawodników. Indywidualnie mistrzem województwa w dwuboju pożarniczym został Krystian Masalski z KP PSP w Bartoszycach, natomiast drużynowo zwyciężyła Komenda Powiatowa PSP z Nowego Miasta Lubawskiego.

Walka na dobre rozpoczęła się na wspinalni Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie, gdzie zawodnicy rywalizowali w konkurencji „wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na trzecie piętro wspinalni”.  Podczas uroczystego rozpoczęcia Zastępca Warmińsko–Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego - st. bryg. Mirosław Rutecki, przywitał wszystkich przybyłych gości, a zawodnikom życzył powodzenia podczas trwania zawodów. Tę widowiskową konkurencję, z czasem 15,11s,  zwyciężył Wojciech Melnik z KM PSP w Olsztynie. Dodatkowe biegi o Puchar Warmińsko–Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, z czasem 14,92s, wygrał Krystian Masalski z KP PSP w Bartoszycach. Prowadzenie w klasyfikacji drużynowej obieli zawodnicy z KM PSP w Olsztynie.

Następnego dnia rywalizacja przeniosła się na stadion Uniwersytetu Warmińsko–Mazurskiego przy ul. Oczapowskiego, gdzie rozegrano konkurencję „pożarniczy tor przeszkód”.  Konkurencja ta polega na pokonaniu dwumetrowej ściany oraz równoważni, a wszystko to zawodnik pokonuję z wężami w dłoniach, które musi spiąć i podpiąć do rozdzielacza. Znakomicie w tej konkurencji spisali się zawodnicy z KP PSP w Nowym Mieście Lubaswkim, którzy w klasyfikacji generalnej wysunęli się na prowadzenie. Indywidualnie zwyciężył Krystian Maslaki z KP PS w Bartoszycach, z czasem 17,82s.

Trzeci dzień mistrzostw został rozegrany na stadionie MOSiR w Nowym Mieście Lubawskim. Tego dnia zawodnicy musieli wykazać się współdziałaniem. „Sztafeta pożarnicza 4x100m” i „ćwiczenie bojowe” to typowo drużynowe konkurencję. W sztafecie pożarniczej najlepsi okazali się zawodnicy z KP PSP w Bartoszycach, natomiast ćwiczenie bojowe wygrała drużyna z KM PSP w Olsztynie. Jednak wysokie lokaty w poszczególnych konkurencjach zawodników z Nowego Miasta Lubaskiego spowodowały, że to oni cieszyli się z drużynowego Mistrza Województwa w Sporcie Pożarniczym.

Poniżej przedstawiamy wyniki oraz czołowe miejsca w poszczególnych konkurencjach: